2024-04-25 @ 16:31 EEST
ЗА ДЕСЕТИ ПЪТ ЕМАНОЕЛА ЯНКОВА Е НОМЕР ЕДНО
СпортВ навечерието на коледните празници лекоатлетическият клуб „Добруджа 99” обяви имената на своите най-добри състезатели за годината.

За десети път номер едно е Еманоела Янкова! През 2010 година възпитаничката на Николай Янков стана републиканска шампионка на 20 км спортно ходене и спечели два бронзови медала от държавния личен шампионат – на 1500 и 3000 м гладко бягане. На балканиадата по спортно ходене зае шесто място.
Общо 30 медала – 5 златни, 10 сребърни и 15 бронзови, спечелиха състезателите на „Добруджа 99” от национални първенства. Към колекцията си от отличия те прибавиха още девет медала – 4 златни, 2 сребърни и 3 бронзови, от международни състезания в Унгария, Словакия и Румъния.