2024-04-25 @ 09:54 EEST
БОКСЪТ ПРОДЪЛЖАВА ДА ЖЪНЕ УСПЕХИ
СпортИ през отиващата си година боксът бе сред най-успешните спортове в Добрич.

Доказателство за това е фактът, че двама боксьори намериха място в първата петица на анкетата „Спортист на годината”. Стойка Петкова от БК „Добрич” бе обявена за първа подгласничка на победителя –колоезача Красимир Коев. Най-големият и успех през годината бе първото място в Шампионата на страните членки на Европейския съюз. Освен това тя зае 11-ото място на Световното първенство, а на състезанията у нас отново бе без конкуренция в своята дисциплина. На пето място в анкетата се нареди Мариян Момчев от „Добруджа”. Той стана втори на международния турнир „Странджа”, спечели първо място на турнир в Босна и Херцеговина, трето в Белград и отново стана шампион на България. Много радост за треньора в клуба Михаил Георгиев донесоха и децата. На Европейското първенство за ученици до 14 години, проведено в Ямбол, Валентин Нанев стигна до полуфинал и се окичи с бронзов медал. Интересното е, че през 2010 година той стана републикански шампион както по бокс, така и по кикбокс.