изпрати публикация  :  календар  :  търсене  :  статистика  :  Архив  :  Има ли Дядо Коледа?  :  Интернет връзки  :  Polls  
    НДТ, Добрич, България Албена - Oasis for Holidays   По-добрият вестник на Добричка област
NDT Newspaper, Dobrich, Bulgaria
    
 Добре дошли в НДТ, Добрич, България
 2020-09-21 @ 02:53 EEST
Агентите в политическите кабинети на министри    
Ред и сигурност

От проверени 229 души в политическите кабинети на министрите 17 са били сътрудници на бившите тайни служби. Комисията за разкриване на документите и за обявяване на принадлежност на български граждани към Държавна сигурност и разузнавателните служби на Българската народна армия обяви (comdos.bg), че 17 души от членовете на политическите кабинети на министрите след 1989 г. са били сътрудници на бившите тайни служби.



Комисията е проверила общо 229 души, а 88 не подлежат на проверка.

Повечето от сега обявените вече са публично известни като агенти и сътрудници, защото са били обявявани при предишни проверки. Някои са били заместник-министри, посланици или кандидати за депутати.

Мнозина са били в политическите кабинети по време на правителствата на Сакскобургготски и на тройната коалиция, начело със Сергей Станишев:

Албена Христова Вуцова - началник на кабинета на министъра на образованието и науката от 18.07.2003 г. до 01.08.2003 г.

Ганчо Неделчев Ганев - началник на кабинета на министъра на външните работи от 10.09.2007 г.до 20.07.2009 г.

Дора Василева Цветкова - парламентарен секретар на Министерството на образованието и науката от 26.05.2004 г. до 16.07.2005 г.

Орлин Иванов Иванов - началник на кабинета на министъра на отбраната от 12.05.2008 г. до 27.07.2009 г.

Петър Георгиев Воденски - началник на кабинета на министъра на външните работи от 10.09.2004 г. до 22.08.2005 г.

Райко Страхилов Райчев - началник на кабинета на министъра на външните работи от 22.08.2005 г. до 08.09.2007 г.

Роза Димитрова Тричкова - началник на сектор "Връзки с обществеността и информационно обслужване" в Министерството на околната среда и водите от 19.11.2001 г. до 07.02.2002 г.

Симеон Цветанов Трифонов - началник на кабинета на министъра на отбраната от 12.02.2002 г. до 17.08.2005 г.

Стефан Георгиев Гунчев - началник на кабинета на министъра на регионалното развитие и благоустройството от 24.08.2005 г. до 24.07.2009 г.

Има и други, които са вършели тази работа в министерства по време на правителството на ОДС, начело с Иван Костов:

Александър Георгиев Урумов - началник на направление "Информация и връзки с обществеността" в Министерството на отбраната от 04.08.1997 г. до 12.01.2001 г.

Весел Викентиев Етугов - парламентарен секретар на Министерството на труда и социалната политика от 16.06.1997 г. до 24.07.2001 г.

Никола Асенов Диков - парламентарен секретар на Министерството на транспорта от 15.01.2001 г. до 01.05.2001 г.

Чавдар Вельов Червенков - началник на кабинета на министъра на отбраната от 27.12.1999 г. до 14.08.2001 г.

В сегашното правителство сътрудници на ДС са били Силвия Асенова Томова, която е началник на кабинета на министъра на здравеопазването от 09.07.2010 г. и Йоханна Владимирова Разпопова началник на политическия кабинет на министъра на правосъдието от 10.08.2009 г.

http://www.vesti.bg

 


Сходни връзки

Агентите в политическите кабинети на министри | 0 брой коментари | Регистрация
Екипът не носи отговорност за коментарите, публикувани от посетителите.

Stats
 Copyright ©2000 - 2003 © 2020 НДТ, Добрич, България
 Всички права запазени.
Powered By Geeklog 
Страницата е генерирана за 0.10 секунди