2024-03-29 @ 16:24 EET
ДОБРУДЖА ПОБЕДИ БЕРОЕ С 2:0
СпортДобруджа победи Берое с 2:0 в контролен мач, игран на стадиона в Аксаково.

И двете попадения паднаха през първото полувреме, като техни автори бяха Тодор Данков и Недко Ангелов.
Първата голова опасност бе създадена от елитния тим. В 4-ата минута Евгени Йорданов, който днес стана на 33 г., стреля от близо 5 метра, но Марков успя да улови. В 15-ата минута Данков отне топката от Милен Танев в средата на терена, необезпокояван напредна и с изстрел от над 20 метра оплете топката в мрежата на беройци за 1:0. Вторият гол за "жълто-зелените" реализира Недко Ангелов в 38 минута. Той се възползва от грешка на старозагорци при центриране в наказателното им поле.
Пламен Петров изпусна топката, тя се удари в гърба на Георги Динков, след което  Недко Ангелов я вкара в опразнената врата на съперника.
3 минути преди края на първата част Николай Марков изби опасен удар на Милен Танев. През второто полувреме с големи пропуски за Берое се отличиха Ромарио Резенде,  Евгени Йорданов, Мирослав Енчев, Георги Божанов, Диан Генчев и Владислав Златинов.
Утре Берое има проверка с Калиакра. Мачът е от 14 часа в Албена.