2024-03-29 @ 17:01 EET
ТЕТЕВЕН БИ ДОБРОТИЦА С 3:1
СпортВ изтеглен за днес мач от тринадесетия кръг на Висшата лига на България Тетевен Волей (Тетевен) победи гостуващия Добротица (Добрич) с 3:1 (9:25, 28:26, 25:21, 34:32) и така затвърди позицията си на шестото място във втория мъжки ешелон.

Гостите започнаха мача силно и спечелиха първия гейм с унищожителното 25:9.  Във втората част Добротица също водеше убедително в резултата, когато след второто техническо прекъсване в игра за Тетевен влезе Валентин Терзиев.  Със серия от силни сервиси той успя да върне своя тим в гейма.  Стигна се до изравняване при 21:21 и преследване в резултата до крайното 28:26.  Този успех даде сили на момчетата на Иван Цветков и те имаха инициативата в третия гейм.  Въпреки че в един момент добричлии изравниха за 17:17, в крайна сметка домакините си взеха гейма с 25:21.  Четвъртата част беше най-интересната в двубоя.  Отново Добротица дръпна напред със сериозна разлика - 13:8 и 16:10.  Цветков използва изцяло правото си на смени в този гейм, като при 19:21 извади големия коз.  От ъгъла с резервите на сервис застана Илия Милев, който с ас и още един разцентроващ начален удар възстанови равенството.  Последва люта битка за всяка точка, който продължи до рекордното 34:32 и 3:1 гейма за Тетевен.
Зелените вече имат 12 точки от 3 победи и 9 загуби и вече са със 7 точки аванс пред седмия Добротица.  Жълтозелените от Добрич са предпоследни с 2 победи и 10 загуби.