2024-04-19 @ 19:20 EEST
ЦСКА разби “Левски” с 3:1 насред “Герена”, Платини с два гола
Спорт София. ЦСКА спечели 126-о „Вечно дерби” срещу Левски с 3:1. Мачът се игра на стадион „Георги Аспарухов” в столицата пред 15 000 фенове. Срещата започна равностойно. Първата възможност за гол дойде във втората минута, когато Даниел Младенов пропуска да вкара от близа позиция. ЦСКА отговори с пропуск на Маркиньос. Двата отбора не създадоха нищо интересно до 33-ата минута, когато Мишел Платини откри резултата след грешка в защитата на Левски.

Секунди след началото на второто полувреме Мишел Платини вкара втори гол за „червените” след пас на Спас Делев. В 65-ата минута на мача Апостол Попов се възползва от подаване на Александър Тонев и направи резултата класически.
Няколко минути след това главният рефер Антон Генов показа директни червени картони на Александър Тонев от ЦСКА и Христо Йовов от Левски, заради спречкване.
В 74-ата минута Костадин Стоянов си вкара нелеп автогол и резултата стана 1:3.
До края на мача символичните домакине се опитаха да се върнат в мача, но пропуски на Гара Дембеле и Дарко Тасевски лишиха „сините” от това да се върнат в срещата.

*****

София. Отборът на Левски върна едни гол на ЦСКА. – 1:3. Мачът се играе на стадион „Георги Аспарухов” в столицата пред 15 000 фенове.
Рефер на двубоя е Антон Генов. Габровският съдия е рекордьор по водени вечни дербита, като до момента е свирил 7 двубоя между „сини” и „червени”, в които е показал 51 жълти и 2 червени картона.
Сблъсъкът между Левски и ЦСКА на ниво „А” група е 126-и между двата тима. Към момента „сините” са записали 50 победи, срещу 40 успеха за „армейците”, в 36 случая дербито е завършвало наравно.
Феновете на Левски могат да бъдат спокойни от гледна точка на историята, която показва, че кръвният враг си е тръгвал като победител от „Георги Аспарухов” само веднъж и това се случва през далечната вече 1985-а година, когато „червените” се налагат с 3:1.
Последният мач между двата отбора през есента завърши 1:0 в полза на Левски, с попадение на головата машина Гара Дембеле.
Теренът на стадион "Георги Аспарухов" е в отлично състояние. „Сините” се грижиха цяла седмица за тревата в силния студ, сковал София. Отоплителната система запази терена от измръзване въпреки минусовите температури и днес двата отбора играят при идеални условия.
Стартови състави:

Левски: 12. Митрев, 2. Мюлдер, 3. Грийн, 6. Матондо, 9. Дембеле, 10. Йовов, 14. Минев, 17. Младенов, 22. Тасевски, 45. Гаджев, 55. Милиев;

ЦСКА: 12.Караджов, 4. Стоянов, 5. Янчев, 7. Делев, 8.Трифонов, 9. Платини, 11. Бандаловски, 19. Попов, 24.Тонев, 28.Маркиньос, 29.Нелсън.

ЦСКА разби “Левски” с 3:1 насред “Герена”, Платини с два гола | 0 брой коментари | Регистрация