2024-04-25 @ 14:16 EEST
КОЛОЕЗДАЧИТЕ НА ДОБРИЧ В ТОП 3 НА БЪЛГАРИЯ
СпортКолоездачите на Добрич 1905, водени от треньора Георги Друмев, спечелиха бронзовите отличия в отборния шампионат при юношите младша възраст в Троян

Принос за успеха имат Николай Росенов, Теодор Деянов, Стоян Красимиров, Стефан Бонев и Преслав Илиев.
В първия ден състезателите имаха 10 км индивидуално по часовник. Най-добре от добруджанци се представи Николай Росенов, завършвайки четвърти. Ден по-късно велосипедистите премериха сили и в 70-километров общ старт. Теодор Деянов финишира пети, Николай Росенов – девети, а Стефан Бонев приключи на 13 място. За крайното класиране се взимаха времената само на първите трима от всеки отбор. Шампиони станаха колоездачите на Троян, следвани от Пловдив. Добричлии завършиха трети.
„Това е много голям успех за нас, тъй като момчетата са за първа година в тази възрастова група. Успяхме да пробием и да намерим място в тройката, изпреварвайки високобюджетни клубове като Бургас, Несебър и Казанлък”, заявиГеорги Друмев. Най-добрите отбори са получиха медали и купи.