2024-03-29 @ 13:22 EET
МИЛИЦА МИРЧЕВА СТАНА ШАМПИОНКА НА БЪЛГАРИЯ
Спорт17-годишната добричлийката Милица Мирчева, състезаваща се за Атлет (Мездра) стана за първи път шампионка на България.

Националната състезателка по спортно ходене триумфира на държавното първенство по планинско бягане в Боровец.
Тя победи на 2 000 метра при девойките младша възраст с врем 10.04 мин. Милица е ученичка във ФСГ "Васил Левски", а в родния си град е била състезателка на Добруджа.
Благодарение на успеха си тя доби правото да представя България на Световното младежко предизвикателство в Словения на 25 юни, научи "Център спорт" от състезателката. Преди това Милица ще участва в републиканските първенства при девойките младша и старша възраст. Тя ще се впусне и в националния шампионат при мъжете и жените, но извън класирането.
На втора позиция финишира в планинското бягане остана Антоанета Дяксова (КЛАСА) с 10.21мин, а трета завърши Росица Петрова (СК София).