4. Австрия 6 2 1 3 10:10 7
5. Казахстан 6 1 0 5 2:15 3
6. Азербайджан 5 1 0 4 4:15 3

Евро 2012: Беларус открадна точка от Франция

Париж. Отборът на Беларус спечели точка срещу Франция в дербито от група "D" на евроквалификациите. Двататима завършиха при резултат 1:1 и продължават да заемат първите две места във временното класиране. Ерик Абидал си отбеляза автогол в 20-ата, а две минути по-късно Флоран Малуда изравни.
Франция е лидер във временното класиране в групата с актив от 13 точки, а Беларус остава на втората позиция.
Евро 2012: Италия с 6 точки преднина на върха в група "С"

Модена. Отборът на Италия увеличи преднината си на върха в класирането на група "С" на европейските квалификации за Евро 2012 на шест точки пред втория Словения, след като победи с класическото 3:0 Естония. На стадион "Алберто Браля" в Модена Джузепе Роси, Антонио Касано и резервата Джампаоло Пацини отбелязаха головете на победата за тима, воден от Чезаре Прандели.
(Снимка: АФП)

Евро 2012: Белгия и Турция не излъчиха победител

Брюксел. Отборите на Белгия и Турция не излъчиха победител помежду си в мача от група "А" на европейските квалификации в Брюксел. Огунджими в 4-ата минута откри резултата за белгийците, а Алекс Витцел пропусна дузпа в 75-ата минута, след която резултатът можеше да е 2:0. За Турция Бурак Илмаз вкара изравнителен гол в 22-ата минута.

Евро 2012: Германия с "отличен" 6 от 6 в група "А"

Виена. Германия остава едноличен лидер в група "А" от евроквалификациите, след като постигна успех с 2:1 при гостуването си на Австрия във Виена и вече има шест победи от шест изиграни мача до момента.
В 44-ата минута Марио Гомес откри резултата за 0:1. В 50-ата минута Арне Фридрих засече топката в собствената си врата за 1:1. В последната минута на мача гостите стигнаха до победата след центриране на Филип Лаам към Марио Гомес, който с глава вкара втория си гол за крайното 1:2.

Евро 2012: Финландия победи само с 1:0 Сан Марино

Сан Марино. Отборът на Финландия постигна минимална победа с 1:0 в квалификационна група "Е" за Евро 2012 в Полша и Украйна като гост на Сан Марино. Единственото попадение вкара Форсел малко преди почивката.

Евро 2012: Швеция остава на 2-о място в група "Е"

Стокхолм. Отборът на Швеция остава на второ място в квалификационна група "Е" за Евро 2012 в Полша и Украйна след победа с 4:1 над Молдова. В 11-ата минута Ола Тойвонен отбеляза първия гол за шведите, но Игор Бугаев изравни в 61-ата минута. Йохан Елмандер вкара два гола в 30-ата и 58-ата минута, с които скандинавският тим водеше убедително, а в последните минути резервата Александер Герндт отбеляза и четвърти гол, за да остави шведите на второто място в класирането с 15 точки от шест срещи. Лидер в група "Е" е Холандия с пълен актив от 18 т.

Евро 2012: Румъния излезе на трето място в група "D"

Букурещ. Румъния победи с класическото 3:0 Босна и Херцеговина в квалификация за Евро 2012 в група "D" на стадион "Валентин Станеску" в Букурещ.
Адриан Муту откри резултата в 37-ата минута, а 4 по-късно Чиприан Марика удвои преднината на домакините. Третото победно попадение отново отбеляза Марика в 55-ата минута.
Румънците вече имат 8 точки и са на 3-ата позиция в групата. Босна е на 5-ото място с актив от 7 точки.

Евро 2012: Хърватия направи обрат срещу Грузия, стана лидер в група "F"

Загреб. Хърватският национален отбор по футбол обърна резултата от квалификацията за Евро 2012 срещу Грузия в своя полза, след като отборът, воден от Славен Билич поведе като гост на стадион "Полюд". Яба Канклава откри резултата за Грузия за 0:1. В 76-ата минута двойно подаване между резервите Иван Класнич и Томислав Дуймович изведе Марио Манджукич на стрелкова позиция в наказателното поле и халфът с удар отблизо изравни за 1:1. В 78-ата минута другата резерва на домакините Никола Калинич отбеляза победното попадение за Хърватия за крайното 2:1. След победата хърватският тим се изкачи на първо място в класирането на група "F" с 13 точки.

Беларус - Франция 0:0

Евро 2012: Лихтенщайн остави Литва на 4-о място в група "I"

Вадуц. Лихтенщайн постигна първа победа в квалификационната кампания за Евро 2012 в група "I", побеждавайки с 2:0 Литва. В 6-ата минута Ерне откри резултата за домакините от княжеството. Полвейро отбеляза победния гол, а Лихтенщай остава на последното място в класирането в групата след победата. Литва заема 4-ата позиция с актив от 4 точки.

Евро 2012: Словения остави Фарьорски острови аутсайдер в квалификациите

Любляна. Словения победи с 2:0 като гост Фарьорските острови в европейска квалификация късно снощи. Отборът, воден от Матиаш Кек, успя да спечели трите точки, въпреки че игра с човек по-малко на терена. Още в 25-ата минута Марио Сулер получи директен червен картон.
Тим Матавш вкара първия гол в 29-ата минута, а в 48-ата защитникът на Фарьорските острови Рогви Балдвинсон си вкара автогол и донесе победата на Словения.

Евро 2012: Казахстан спечели първи точки в група "А"

Астана. Отборът на Казахстан победи Азербайджан с 2:1 в "дербито на аутсайдерите" в група "А" на квалификациите за Евро 2012, печелейки първите си точки от изминалите 6 мача.
В 57-та минута Сергей Гридин отбеляза първия гол във вратата на азербайджанците, но само след няколко минути нападателят на гостите Вугар Надиров изравни резултата за 1:1. В 68-та минута след пас на Мурат Хайрулин отново Гридин вкара втория си гол в мача и донесе победата на Казахстан.
Начело в класирането в групата е Германия с пълен актив от 15 точки от 5 мача, следвана от Белгия - с 10 точки, Турция - с 9 точки, Австрия - със 7 точки, Казахстан - с 3 точки и Азербайджан - с 3 точки.

Евро 2012: Програма за днешните евроквалификации | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2011-06-04 @ 13:45 EEST
Без Бербатов сме нищо, но все пак моята прогноза е 2:1 за България. Време е да почнат да вкарват по 2-3 гола на мач.