2024-04-20 @ 08:48 EEST
Русия спря Бразилия и триумфира в Световната лига
СпортПредставителният волейболен тим на Русия наруши хегемонията на Бразилия в Световната лига, след като спечелиха финала на 22-ото издание на надпреварата с тайбрек след 3:2 (23:25, 27:25, 25:23, 22:25, 15:11). Така "Сборная" спечели едва за втори път в своята история най-комерсиалния турнир, триумфирайки пред близо 12 000 зрители в зала "Ерго Арена" в Гданск (Полша) и взимайки своеобразен реванш за загубата си на финала миналата година с 1:3 гейма в Аржентина.

Срещата стартира равностойно, но бразилците поведоха с 5:3, макар веднага след това Русия да успя да изравни до 5:5, само за да се оттегли на първо техническо прекъсване, отстъпвайки с 6:8 пред "Селеса". След него възпитаниците на Бернардо Резенде успяха да увеличат аванса си до 12:8 и на практика принудиха Владимир Алекно да поиска пауза. След това "Сборная" намали изоставането си до само една точка (13:14), а след това изравниха до 15:15 и дори осъществиха пълен обрат до 19:17, но на свой ред допуснаха такъв (21:22), а впоследствие загубиха и гейма 23:25.

Втората част започна отлично за бразилците и те поведоха с 3:0, но руснаците изравниха при 5:5 и така първата техническа пауза дойде при минимална преднина за "Сборная" - 8:7. После резултатът стана 10:7 за Русия, но със силна игра кариоките обърнаха до 11:10. Последва нов обрат и 16:15 за Русия, след което срещата тръгна точка за точка и равенството се запази до 23:23. Руснаците стигнаха до геймбол при 24:23, но бразилците го спасиха и дори поведоха с 25:24, само за да последва нов обрат и 26:25, след което атака-пайп на Денис Бирюков донесе успеха на "Сборная" в гейма, изравнявайки резултата до 1:1, предаде Novsport.

В началото на третия гейм руснаците започнаха да натискат повече своя сервис и поведоха с 3:0, а после разликата нарасна до 7:2 и техническата пауза дойде при резултат 8:4 за "Сборная". Постепенно предимството на руснаците нарасна до 19:15 и в крайна сметка Русия спечели гейма с 25:23.

Бразилия дръпна на свой ред с 3:0 в началото на четвъртата част, но руснаците се върнаха в частта при 6:6, макар първата техническа пауза да дойде при резултат 8:6 в полза на южноамериканците. Те запазиха преднината си до 17:14, след което започнаха да играят на сигурно и затвориха частта с 25:22, вкарвайки мача в тайбрек.

Решителната част стартира добре за Русия и тимът поведе със 7:5, а размяната на полетата дойде при резултат 8:6 за момчетата на Владимир Алекно. След това "Сборная" успя да увеличи разликата при 11:8, а после спечели гейма и титлата след 15:11.

Русия спря Бразилия и триумфира в Световната лига | 0 брой коментари | Регистрация