2024-04-24 @ 18:40 EEST
ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ - №1 НА ТУРНИР ПО ПЛАЖНА БОРБА
НовиниВалентин Йорданов го покани на лагер и да участва на световно първенство. Състезателят: Нямам пари, за да тръгна

Драгомир Стойчев постигна голям успех на първия международен турнир по плажна борба у нас, проведен на Гранд хотел “Варна”. Якият добруджанец триумфира в кат. над 85 кг, след което стана и абсолютен шампион.
В големия финал той убедително надделя над първия световен шампион по плажна борба Николай Станчев, който по-рано триумфира в кат. до 85 кг. По пътя към успеха Драго натупа състезатели от Румъния, Холандия и България.
Наградата му връчи лично Валентин Йорданов - президент на Българската федерация по борба.
"Доволен съм от представянето си. Намирам се в много добра спортна форма. След награждаването ми Валентин Йорданов ме покани да се кача на лагер с останалите национали, след което да участвам на световното първенство по борба. На състезанието, което ще бъде на 16 и 17 септември в Истанбул, ще се раздават квоти за олимпийските игри в Лондон през 2012. Парични проблеми и най-вече липсата на финансова подкрепа от общината ме спират да тръгна", заяви за "Център спорт" Драгомир Стойчев.
Сред гостите на надпреварата бяха още: Лазар Каменов - зам.-министър на спорта, Петър Киров - двукратен олимпийски шампион, Армен Назарян - двукратен олимпийски шампион, Валентин Савов - генерален секретар на федерацията, Августин Саракински - отговарящ за борбата в спортното министерство. Армен Назарян участва в два демонстративна мача, които спечели с лекота.
При жените абсолютна шампионка стана Анна Методиева, която е световна шампионка по сумо и двукратна европейска шампионка.

ДРАГОМИР СТОЙЧЕВ - №1 НА ТУРНИР ПО ПЛАЖНА БОРБА | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2011-07-19 @ 20:58 EEST