2024-04-25 @ 09:47 EEST
ДЕВЕТ ОТ ЦСКА БИХА КАЛИАКРА В КАВАРНА
СпортЦСКА записа трета поредна победа в „А" група, след като се наложи с 2:1 като гост на Калиакра. Двубоят на стадиона в Каварна започна сравнително спокойно. Двата отбора се вкопчиха в битка в средата на терена и до опасности пред двете врати трудно се стигаше. В средата на полувремето гостите се възползваха от грешка в отбраната на Калиакра и откриха резултата.

Иван Бандаловски „открадна" топката от крака на противников играч, напредна няколко метра по десния фланг и центрира към дузпата, където капитанът Тодор Янчев от въздуха разпечата вратата на Цветан Димитров - 0:1. В следващите няколко минути гостите натиснаха и стигнаха до втори гол. Грегъри Нелсън проби по десния фланг, навлезе навътре към полето и от 15-16 метра с левия крак матира Димитров - 0:2. И когато полувремето вървеше към своя край, „червените" останаха с човек по-малко на терена. Герасим Заков бе изведен сам срещу М'Боли и бе съборен на тревата от Адемар. Главният съдия не се поколеба и моментално показа директен червен картон на бразилеца.

След почивката темпото на игра спадна, а останали с човек по-малко на терена, гостите се прибраха да бранят резултата. В средата на втората част домакините върнаха един гол. След поредно центриране от корнер защитата на ЦСКА не се намеси добре, от което се възползва Детелин Димитров. Бранителят отправи хубав удар от въздуха и върна надеждите на Калиакра. Пет минути преди края пък Спас Делев получи втори жълт картон и остави отбора си с двама души по-малко. И това обаче не попречи на ЦСКА да запише нови три точки в „А" група.

Състави: Калиакра - Цв. Димитров, Петров, Заков, Д. Димитров, Яшар, Раденцов, Бачев, Райчев (53–А. Димитров), Ковачев, Ц.Филипов (57–Г. Филипов), Петков
ЦСКА: Мболи, Адемар, Янчев (46–П. Стоянов), Стоянов, Делев, Трифонов, Бандаловски, Галчев, Зику (84-Дечев), Халилович, Нелсън (90-Крачунов).
Голмайстори: Д. Димитров 65 (К); Янчев 22, Нелсън 31 (Ц)
Жълти картони: Заков, Яшар, Петков, А. Димитров, Г. Филипов (К); Мболи, Делев, Галчев (Ц)
Червени картони: Адемар, Делев (Ц)
Съдия: Станислав Тодоров

* МНЕНИЯ СЛЕД МАЧА

ЦОНКО ЦОНЕВ: ДОСЕГА ИЗРЕВАХ САМО ОТ ТРИМА СЪДИИ

Кметът на Каварна Цонко Цонев изрази своите претенции към съдийството на Станислав Тодоров при загубата с 1:2 от ЦСКА. "Само не знам защо даде продължение от две минути, след като се лежа 15 само през второто полувреме. В останалата част от срещата обаче се справи отлично. Нормално е при такава среща да се даде по-дълго продължение. Наш футболист бе контузен и само той лежа две минути. Чест му прави, че свири честно и не ощети тима ни".

Цонев не пропусна да изрази недоволството си към останалите арбитри, с които има закачка още от предходното първенство. "Хубаво е, че Антон Генов се пенсионира, това е добра новина за футбола ни. Този съдия (Станислав Тодоров) е като един футболен мехлем. Много ме изненада и явно имаме добри съдии в първенството. Досега изревах само от трима съдии Сватбаря (Ивайло Стоянов), Мечката (Богомил Маринов) и Антон Генов. Винаги казвам каквото мисля. Справяме се с много голяма доза мазохизъм от моя страна при всичко, насочено към нас от БФС".
Цонев заяви, че симпатизира на Спас Делев и с удоволствие е щял да аплодира негово попадение в ситуацията, когато шут на бързоногия нападател срещна напречната греда. Кметът пожела успех на ЦСКА в предстоящия мач със Стяуа в Лига Европа.

АДАЛБЕРТ ЗАФИРОВ: ЦСКА ПОБЕДИ БЕЗ МНОГО ФУТБОЛ

Треньорът на Калиакра Адалберт Зафиров призна, че отборът му ще се бори за оцеляване в "А" група през този сезон. В неделя тимът от Каварна записа трета поредна загуба, след като отстъпи с 1:2 на ЦСКА в мач от третия кръг на шампионата. "Липсваше голът. Това е. Имахме положения, но не успяхме да ги реализираме. ЦСКА без да показва много футбол, си взе три точки. Играем добре, но не вкарваме. Допускаме много неточности в средата на терена. Започнахме с тежка програма, но мисля, че малко по малко нещата ще се нормализират. За момента се борим за оцеляването си и това е ясно на всички“, сподели Зафиров.

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

1. Черно море        3              3              0              0              6:1           9

2. ЦСКА  3              3              0              0              5:2           9

3. Литекс                3              2              1              0              9:2           7

4. Лудогорец          3              2              1              0              6:1           7

5. Миньор (Перник) 3              2              1              0              5:1           7

6. Черноморец       3              2              0              1              3:1           6

7. Левски               3              2              0              1              3:3           6

8. Славия               3              1              1              1              4:4           4

9. Локо (Пд)           3              1              1              1              2:3           4

10. Локо (Сф)          3              1              0              2              5:4           3

11. Ботев (Враца)    3              1              0              2              3:4           3

12. Монтана            3              1              0              2              2:4           3

13. Видима             3              0              1              2              1:6           1

14. Калиакра           3              0              0              3              2:5           0

15. Берое 3              0              0              3              2:7           0

16. Светкавица        3              0              0              3              0:10         0