2024-04-20 @ 15:08 EEST
СЕПТЕМВРИ ПОБЕДИ ДУНАВ В ПЪРВИЯ КРЪГ
СпортС участието на 15 отбора започна първенството в Североизточната „В” футболна група. В дербито на първия кръг отборът на Септември (Тервел) победи на свой терен прехваления тим на Дунав 2010 (Русе), който има за цел да спечели шампионата и да се завърне в професионалния футбол. Гостите поведоха в 33-ата минута с попадение на Огнян Брайнов от пряк свободен удар. След това момчетата на Радослав Вардаров се хвърлиха да изравняват резултата.

В края на полувремето Дунав остана с човек по-малко на терена, след като Денчо Денчев получи два бързи жълти картона. Трябва да се отбележи, че с действията си Денчев просто успя да спре две опасни и потенциално голови атаки на домакините. При 1:0 за русенци двата отбора се оттеглиха на почивка.

След подновяването на играта тервелчани продължиха да нападат и усилията им бяха възнаградени в 61-ата минута, когато Стефан Стефанов възстанови равенството. В 75-ата минута Георги Георгиев от Дунав 2010 игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби бившият състезател на Добруджа Дидо Господинов. Той не сгреши и донесе трите точки за своя отбор.

Другият представител на Добричка област в третия ешелон – Черноморец (Балчик), загуби с 2:0 от Локомотив (Каспичан).

Две могили (Две могили) – почива

1. Шумен                1              1              0              0              3:0           3

2. Суворово           1              1              0              0              3:1           3

3. Бенковски          1              1              0              0              2:0           3

. Черноморец (Бяла)             1              1              0              0              2:0           3

. Локомотив           1              1              0              0              2:0           3

6. Септември          1              1              0              0              2:1           3

7. Белица               1              1              0              0              1:0           3

8. Две могили         0              0              0              0              0:0           0

9. Дунав 1              0              0              1              1:2           0

10. Черноломец       1              0              0              1              0:1           0

11. Рапид                1              0              0              1              1:3           0

12. Преслав            1              0              0              1              0:2           0

. Девня  1              0              0              1              0:2           0

. Черноморец (Бч) 1              0              0              1              0:2           0

15. Ботев (НП)         1              0              0              1              0:3           0

ПРОГРАМА ЗА СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

27 август 2011 г., събота, 18:00 ч.

Шумен 2010 (Шумен) - Черноморец 2003 (Бяла)

28 август 2011 г., неделя, 18:00 ч.

Дунав 2010 (Русе) - Преслав (Велики Преслав)

Девня (Девня) - Септември (Тервел)

Черноломец 04 (Попово) - Ботев (Нови пазар)

Локомотив 2008 (Каспичан) - Белица (Белица)

Рапид (кв.Дивдядово, Шумен) - Черноморец (Балчик)

Две могили (Две могили) - Суворово (Суворово)

Бенковски (Бяла) - почива

СВЕТОСЛАВ ТОДОРОВ ОТКРИ ГОЛОВАТА СЕРИЯ НА ЛИТЕКС

Отборът на Литекс разгроми с 6:0 Светкавица в мач от 3-ия кръг на "А" група. Сред героите на ловешкия тим бе добричлията Светослав Тодоров, който откри головата серия. В 19-ата минута, след  центриране на Момчил Цветанов, той майсторски прати топката в мрежата на съперника. Първото полувреме завърши при 1:0 за Литекс. След почивката домакините вкараха още пет гола чрез Тиаго Мирасема (55), Селио Кодо (73 и 87) и Момчил Цветанов (78 и 90). Звездата на вечерта обаче бе новото попълнение на "оранжевите" Роберт Флорес. Уругваецът, играл и в испанския Виляреал, бе в основата на всички опасности пред вратата на аутсайдера в "А" група и асистира за три от попаденията.
С победата Литекс взе глътка въздух след загубата от Динамо (Киев) в Лига Европа и натрупа актив от 7 точки в "А" група. Тимът от Търговище пък е на 16-о място с 0 точки и кошмарната голова разлика 0:10 след три изиграни кръга.