2024-04-19 @ 01:16 EEST
Приключи българското участие в Европа
Спорт София. Приключи българското участие в европейските клубни турнири. Двата останали наши представители ЦСКА и Литекс отпаднаха в плейофната фаза на турнира Лига Европа съответно от румънския Стяуа и украйниския Динамо Киев. Подробностите:

ЦСКА - Стяуа 1:1 (1:3 общ резултат)

ЦСКА отпадна от турнира
Отборът ЦСКА напусна турнира Лига Европа. „Червените” завършиха 1:1 на стадион „Васил Левски” в София срещу румънския Стяуа, но заради поражението с 0:2 в Клуж Напока напускат турнира кръг преди груповата фаза.
ЦСКА бе по-активният на терена през първото полувреме, но до чисти голови положения не се стигна.
През второто полувреме Стяуа успя да вкара гол след грешка в защитата на ЦСКА. Попадението бе дело на Танасе в 73-ата минута. В 83-ата минута Мишел Платини вкара гол за „червените”, с което оформи крайното 1:1. Така, българското участие в Европа приключи след като и другият български участник Литекс отпадна от турнира.

Радуканов: Не играхме лошо
Треньорът на ЦСКА Милен Радуканов заяви, че неговия отбор не е изиграл лош мач, но е трябвало да спечели само заради публиката на „червените”. Той добави, че съжалява за изпусната възможност. Радуканов каза още, че пред отбора предстои още много работа.

Тодор Янчев: Трябва да си вземем поуки
Капитанът на ЦСКА Тодор Янчев заяви, че мачът срещу Стяуа е бил равностоен. Той каза, че е неприятно за загубиш пред такава публика. Той сподели, че не е доволен от поражението и заяви, че всички български отбори трябва да си вземат поуки.

Статистика след ЦСКА – Стяуа 1:1 (1:3 общ резултат):
Ст. „Васил Левски”, София
Съставите:
ЦСКА: Мболи, Адемар, Янчев, Стоянов, Делев, Платини, Бандаловски (80 - Дечев), Галчев, Зику (75 - Костов), Халилович (46 - Виданов), Нелсън

Стяуа: Татарусану, Илиев, Барндан, Костея (61 - Русеску), Танасе (74 - Николич), Препелита (67 - Бикфалви), Латовлевич, Николица, Галамаз, Бурсеану, Тату

Голмайстори: Платини 83 (Ц); Танасе (С)
Жълти картони: Платини (Ц); Брандан, Танасе, Галамаз (С)
Червен картон: няма
Съдия: Пол Ван Боекел
Зрители: 18 000

Динамо Киев - Литекс 1:0 (3:1 общ резултат)

Литекс напусна турнира след втора загуба от Динамо Киев
Българският шампион Литекс загуби и втория мач срещу украинския Динамо Киев. Отборът от Ловеч допусна поражение с 0:1 като гост и след 1:2 у дома отпада от турнира Лига Европа кръг преди груповата фаза.
Мачът започна добре за българите, които в 11-ата минута удариха греда чрез Георги Миланов. Динамо Киев също организира няколко добри атаки, но първата част завърши без голове.
През втората част Литекс остана с 10 футболисти на терена на стадион „Валери Лобановски”. Жос получи два картона в рамките на 13 минути. В 74-ата минута Милевски вкара с глава единственото попадение в мача.

Статистика след Димано Киев – Литекс 1:0 (3:1 общ резултат)