2024-04-24 @ 08:55 EEST
Екшън в Каварна, фенове на Берое прекратиха мач, удариха полицай
СпортЕкшън се разигра в Каварна по време на мача между Калиакра и Берое. При резултат 3:0 за Калиакра в края на първото полувреме фенове на гостите от Стара Загора нахлуха на терена. След третото попадение 15-ина привърженици на Берое слязоха на терена и необезпокоявано стигнаха до центъра и поискаха обяснение от футболистите. Едва тогава се намесиха полицаите, но без кой знае какъв ефект. Един от феновете удари униформен, а останалите продължиха да се дърпат с представителите на органите на реда.

Съдията Георги Йорданов прекрати временно мача и не се игра около 10 минути. Наложи се и треньорът на Берое Илиан Илиев да влиза на терена, за да успокои разярените ултраси.

През това време охраната на стадиона едва озапти привържениците и ги натика в клетката за гости. Вина за инцидента носят и домакините, тъй като според старозагорци тяхната агитка е охранявана само от един полицай и 8 стюарда. Феновете на Берое са счупили катинара на оградата, след което стигнаха до терена. Около 20 души от агитката на “зелените” от Стара Загора бяха изведени от трибуните, а 10-15 човека останаха, тъй като те не участваха в нахлуването. Има и арестувани заради ударите срещу полицаите./БЛИЦ

Калиакра би Берое с 3:1, фенове прекратиха мача за 10 минути

Калиакра се отлепи от дъното на класирането в “А” група след домакински успех с 3:1 срещу Берое. Това са първи точки за тима, воден от Адалберт Зафиров. Тимът от Стара Загора остава на дъното след пет поредни поражения и без спечелена точка от началото на сезона. Мачът беше съпътстван от скандал в края на първото полувреме при резултат 3:0 за Калиакра. Фенове от Стара Загора нахлуха на терена, за да искат обяснение на футболистите на Берое, а съдията Георги Йорданов прекрати мача за 10 минути. Полицията с много мъка успя да озапти привържениците и ги изтика извън трибуните.

Още във втората минута Герасим Заков се разписа за 1:0 след асистенция на Иван Цачев. Берое опита да върне бързо гола, но Владислав Златинов нямаше късмет на два пъти. До почивката резултатът бе класически в полза на домакините. В 33-ата минута Заков реализира второ попадение, като рикошет му помогна да излъже вратаря Теодор Скорчев. В 42-ата минута Ивайло Раденцов направи 3:0 след груба грешка на Ваня Дзаферович.

Хърватският защитник се реваншира за лошото си действие при попадението на гостите, след като в 65-ата минута вкара гол за Берое за 1:3. Дзаферович засече добро центриране на Велев от корнер. До края на мача нервите преобладаваха и двубоят завърши при този резултат.

КАЛИАКРА – БЕРОЕ 3:1
1:0 Герасим Заков (2), 2:0 Герасим Заков (33), 3:0 Ивайло Раденцов (42), 3:1 Ваня Дзаферович (65)

Калиакра: 1.Цветан Димитров, 15.Антон Петров, 14.Иван Райчев, 6.Павел Ковачев, 4.Детелин Димитров, 13.Юлиян Петков (65 - Кичуков), 10.Джунейт Яшар, 22.Четин Садула (82 - Коруджиев), 8.Ивайло Раденцов, 16.Иван Цачев, 23.Герасим Заков
Резерви: 12.Христо Бахтарлиев, 24.Александър Събев, 11.Цветан Филипов, 20.Георги Коруджиев, 17.Георги Кичуков, 21.Ивайло Зафиров, 9.Илиян Чавдаров

Берое: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев (34 - Чипилов), 5.Ваня Джаферович, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 44.Виктор Софрониев (76 - Абушев), 16.Стефан Велев, 27.Владислав Ямуков, 71.Милен Танев (56  - Иван Горанов), 19.Владислав Златинов, 80.Емил Ангелов
Резерви: 1.Мартин Теменлиев, 6.Янко Вълканов, 18.Петър Костадинов, 8.Иван Горданов, 11.Атанас Чипилов, 9.Рангел Абушев, 14.Евгени Йорданов

Градски стадион в Каварна
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Раденцов (К), Дзаферович, Софрониев (Б)

А група, сезон 2011/2012

Екшън в Каварна, фенове на Берое прекратиха мач, удариха полицай | 0 брой коментари | Регистрация