2024-04-20 @ 02:35 EEST
ПЪРВА ПОБЕДА ЗА ФУТБОЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА
Спорт Футболистите на Добруджа спечелиха първата си победа от началото на първенството в Източната „Б” група. В среща от петия кръг те победиха състава на Несебър с 1:0, като единственото попадение отбеляза Недко Ангелов в 64-ата минута.

Мачът на стадион „Дружба” бе много оспорван. Съперниците търсеха победата и създадоха доста положения пред двете врати. Първата възможност се откри пред Ивайло Лазаров още в 4-ата минута. 19-годишният юноша на добричкия клуб насочи добре топката към вратата на гостите, но стражът на Несебър Григоров успя да опази мрежата си суха. В 34-ата минута Фахрединов се озова на стрелкова позиция, но също не можа да порази целта. В последните минути на първото полувреме играчите на Несебър пропиляха две голови възможности. В 40-ата и 43-ата минута Кокалджиев не можа да преодолее вратаря на „жълто-зелените” Николай Радомиров и почивката дойде при нулево равенство. След подновяването на играта двата отбора продължиха да нападат, но грешаха в завършващата фаза на атаката. Така се стигна до 64-ата минута, когато падна единственият гол в срещата. След центриране от ъглов удар Недко Ангелов се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата на Несебър. Седем минути преди края на редовното време Фахрединов бе изведен сам срещу Григоров, но не успя да удвои преднината на домакините.

Ботев (Пловдив) - Любимец 2007 (Любимец)        2:2
 1. Черноморец      5              4              1              0              9:4           13
 2. Нефтохимик       5              3              1              1              5:3           10
 3. Етър   5              3              0              2              5:2           9
 4. Любимец            5              2              2              1              9:4           8
 5. Ботев (Пд)         5              1              4              0              5:4           7
 6. Сливен               5              2              1              2              5:5           7
 7. Спартак             5              1              2              2              5:7           5
 8. Добруджа          5              1              1              3              2:7           4
 9. Несебър            5              1              1              3              4:7           4
10. Доростол          5              0              1              4              2:8           1