2024-04-23 @ 21:27 EEST
КАЛИАКРА ОТСТЪПИ С 0:1 В СЕВЛИЕВО
СпортОтборът на Калиакра отстъпи с минималното 0:1 на Видима-Раковски в мач от 6-ия кръг на „А” футболна група, който се игра на стадиона в Севлиево. Момчетата на Адалберт Зафиров заслужаваха да си тръгнат поне с точка, но главният съдия Атанас Димитров спести чиста дузпа на домакините.

Срещата започна добре за тима от Севлиево, който успя да поведе при първата си по-сериозна атака чрез Ахмед Хикмет в 33-ата минута. След попадението каварненци се активизираха, но не съумяха да стигнат до изравнителен гол. Това все пак можеше да се случи в 56-ата минута, когато защитникът на Видима-Раковски Тодоров удари топката с ръка в наказателното поле. Главният съдия обаче остана безмълвен. До края на срещата гостите направиха всичко възможно да стигнат поне до точка в мача, като успяха да създадат няколко чисти положения, но в крайна сметка не им достигна шанс. Стражът на Видима-Раковски Ивайло Василев игра много силно и опази вратата си суха, с което донесе и първата победа на своя отбор от началото на сезона. В следващия кръг тимът от Каварна приема Светкавица (Търговище).

Съставът на Калиакра: Бахтарлиев, Петров (84-Зафиров), Заков, Д. Димитров, Яшар, Раденцов, Цачев, Райчев, Ковачев, Садула (75-Бонев), Петков (50-Филипов).