2024-04-25 @ 19:30 EEST
ЧЕРНО МОРЕ ВКАРА ПЕТ ГОЛА В КАВАРНА
СпортЧерно море победи с 5:0 Калиакра в последен мач от 9-ия кръг на "А" група, който се игра на градския стадион в Каварна. По програма срещата трябваше да се проведе в понеделник, но бе отложена заради лошото време.

Първото попадение за "моряците" вкара Георги Илиев. Ермес Паломино осъществи мощен пробив на тежкия терен в Каварна, отбраната на домакините не успя да го спре и нападателят подаде към непокрития Илиев, който реализира отблизо. Осем минути по-късно гостите удвоиха преднината си след отличен пробив на Дончо Атанасов по лявото крило. Той центрира към Георги Божилов, който вкара от метър на празна врата. При този резултат приключи първото полувреме.

През втората част отново Черно море бе много по-активният тим и стигна до още три гола. Първо в 70-ата минута Сашо Александров бе изведен на стрелкова позиция и с диагонален удар прониза за трети път вратата на домакините. Седем минути по-късно Ермес Паломино направи 4:0 с хубав шут от границата на наказателното поле. Последното попадение падна минута преди последния съдийски сигнал, когато капитанът Георги Илиев показа страхотен мерник от около 25 метра и прониза горния ляв ъгъл на Цветан Димитров.

С тази победата Черно море събра 16 точки, което отрежда на варненци седмо място - на девет точки от лидера Лудогорец. Калиакра пък е на 14-та позиция с едва четири точки и много въпросителни около шансовете за оставане в елита.

Състави: Калиакра: Цв. Димитров, Петров (38–Г. Филипов), А. Димитров, Д. Димитров, Райчев (к), Яшар, Цачев (68-Раденцов), Линков, Садула, Петков, Заков.

Черно море: Пиргов, С. Александров, А. Александров, Янев, Камазола, Колев, Илиев (к), Атанасов (75-Колев), Паломино (79-Петков), Божилов (85-Николов), Манолов.

Голмайстори: 0:1 Георги Илиев (22), 0:2 Георги Божилов (30), 0:3 Сашо Александров (70), 0:4 Ермес Паломино (77), 0:5 Георги Илиев (89)

Жълти картони: няма

Червени картони: няма

Главен съдия: Георги Йорданов

Стадион „Кариакра”: 500 зрители

* МНЕНИЯ СЛЕД МАЧА

АДАЛБЕРТ ЗАФИРОВ: БЯХМЕ ТОТАЛНО НАДИГРАНИ ОТ ОТБОРА НА ЧЕРНО МОРЕ

Треньорът на Калиакра Адалберт Зафиров бе силно разочарован от представянето на своя тим в срещата с Черно море (0:5). Според него играчите му са били безопасни в защита и безопасни в нападение и логично са загубили мача. "Много слабо изигран мач от наша страна. Не успяхме да си спечелим единоборствата в защита и в средата на терена и естествено загубихме срещата, при това катастрофално. Почти всичко, което имаше да влезе във вратата ни, влезе, ние създадохме едно-две положения - нищо повече. Бяхме много безопасни в защита, безопасни в нападение, бяхме тотално надиграни от отбора на Черно море. При това лошо време трябваше да играем по-агресивно, с повече единоборства да заемем по-голяма част от терена, за да достигнем до успех. Явно това не можем да го правим. Не мога да си обясня как може да се играе по този начин - без желание, толкова бездушно. Без агресивност и без желание футбол не може да се играе - това е факт и се вижда на терена", заяви Зафиров.

СТЕФАН ГЕНОВ: НЕ СЪМ ОЧАКВАЛ ТАКАВА ПОБЕДА

Старши треньорът на Черно море Стефан Генов нямаше как да не е доволен, след като отборът му записа изразителен успех с 5:0 при гостуването си на Калиакра. Наставникът заяви, че е очаквал тимът му да вземе трите точки в Каварна, но е изненадан от убедителния успех. "Не сме се съмнявали, че ще бием, но в интерес на истината, не съм очаквал, че ще победим с толкова изразителен резултат. Нещо повече, с оглед на играта, която показахме, резултатът можеше дори да бъде още по-голям. В досегашните загуби, които допуснахме през последните кръгове, в състава ни отсъстваше Ермес Паломино, играхме с отбори с много добра селекция, като Литекс, Лудогорец и Черноморец - така че загубите от тези състави не са никак срамни. Знаехме, че отборът на Калиакра има малко точки, малко голове и трябваше да се възползваме по най-добър начин от това положение. Този мач много бързо ще го забравим, сега големият ни проблем е предстоящата среща с ЦСКА. Имаме само два дни за възстановяване, но ще гледаме да излезем в най-добро състояние срещу ЦСКА", заяви Генов.

* "А" ФУТБОЛНА ГРУПА

1. Лудогорец          9              8              1              0              21:3         25
 2. ЦСКА  9              8              0              1              22:5         24
 3. Черноморец       9              7              0              2              18:5         21
 4. Левски               9              6              0              3              15:9         18
 5. Литекс                9              5              3              1              19:8         18
 6. Локо (Пд)           9              5              2              2              15:10       17
 7. Черно море        9              5              1              3              13:5         16
 8. Славия               9              5              1              3              14:16       16
 9. Миньор (Пк)        9              3              3              3              11:11       12
10. Монтана            9              2              3              4              9:16         9
11. Локо (Сф)          9              2              2              5              12:14       8
12. Ботев (Вр)         9              2              1              6              7:15         7
13. Видима             9              1              2              6              5:20         5
14. Калиакра           9              1              1              7              6:18         4
15. Берое 9              1              1              7              7:17         4
16. Светкавица        9              0              1              8              2:24         1