2024-04-18 @ 22:13 EEST
След баражите за класиране на ЕВРО 2012 (ОБЗОР)
СпортСофия. Отборът на Ейре победи с 4:0 като гост Естония в баража за класиране на финалите на ЕВРО 2012. Мачът на стадион “А. Льо Кок Арена” в Талин продължи традицията Ейре да няма загуба от съперника си в историята до момента. Хърватия победи Турция с 3:0 като гост в баража за класиране на Европейското първенство в Полша и Украйна.

Головете за хърватите вкараха Ивица Олич във втората, Манджукич в 32-ата и Чорлука в 51-ата минута. Португалия и Босна и Херцеговина завършиха 0:0 в първия мач от баража и запазиха интригата за реванша на 15 ноември, а в третия мач от баражите тази вечер Чехия победи Черна гора с 2:0. Головете вкараха Пилар в 63-ата минута и Сивок две минути след редовните 90:

Ейре победи убедително Естония преди реванша
Отборът на Ейре победи с 4:0 като гост Естония в баража за класиране на финалите на ЕВРО 2012. Мачът на стадион “А. Льо Кок Арена” в Талин продължи традицията Ейре да няма загуба от съперника си в историята до момента. Още в 13-ата минута Андрюс вкара първия гол за ирландците. През второто полувреме с попаденията си Уолтърс в 67-ата и Кийн в 71-ата и 88-ата минута от дузпа оформиха крайния резултат и дадоха добра преднина на тима си преди реванша на 15 ноември.

Хърватия победи Турция с 3:0
Хърватия победи Турция с 3:0 като гост в баража за класиране на Европейското първенство в Полша и Украйна. Головете за хърватите вкараха Ивица Олич във втората, Манджукич в 32-ата и Чорлука в 51-ата минута.

Португалия и Босна запазиха интригата за реванша
Отборите на Португалия и Босна и Херцеговина завършиха 0:0 в първи бараж между двата тима за класиране на ЕВРО 2012. На стадион “Билино Полйе” в Зеница и двата тима имаха голови положения, но не успяха да ги реализират и запазиха интригата за реванша на 15 ноември. Двата отбора играят един срещу друг в бараж за втори пореден голям шампионат, след като жребият и на плейофите за Мондиал 2010 ги противопостави. Преди две години Португалия спечели и двата мача с 1:0 и се класира за световното първенство в ЮАР.

Чехия победи с 2:0 Черна гора
Чехия победи Черна гора с 2:0 в баража за класиране на ЕВРО 2012. На стадион “Генерали Арена” в Прага головете вкараха Пилар в 63-ата минута и Сивок две минути след редовните 90. Двамата съперници се срещат за първи път в историята.

Португалия - Босна

След баражите за класиране на ЕВРО 2012 (ОБЗОР) | 0 брой коментари | Регистрация