2024-04-20 @ 07:56 EEST
СВЕТОСЛАВ ТОДОРОВ ОТНОВО НОСИ ПОБЕДА НА ЛИТЕКС
ЦСКА ПОБЕДИ МИНЬОР С ХЕТТРИК НА ЗИКУ

Литекс победи с 1:0 Шкендия (Тетово) в контролна среща, проведена на градския стадион в Ловеч. Домакините изиграха проверката, след като отложиха мача си от 13-ия кръг на "А" група с Калиакра (Каварна) заради участието на трима футболисти в младежкия национален отбор. Българският шампион надигра тотално македонския първенец, но стигна до победата едва в 82-ата минута, когато добричлията Светослав Тодоров се разписа след подаване на Том. През цялата среща "оранжевите" имаха пълно превъзходство и създадоха дузина голови положения, но ги пропиляха. Македонците пък само веднъж застрашиха вратата на домакините. За пръв път в игра за Литекс от почти една година насам се появи бразилският халф Сандриньо. Той се възстановяваше дълго време от операция на коляното и срещу македонците изигра едно полувреме.

=======

ЦСКА победи с 3:1 Миньор (Перник) в мач от 13-ия кръг в "А" група и оглави класирането преди снощния мач на Лудогорец с Черноморец. "Армейците" поведоха с гол на Янис Зику в 23-ата минута. В 64-ата минута при първото голово положение за Миньор в този мач защитата на ЦСКА сгреши, изпусна Божиков, който намери на точката на дузпата Крум Бибишков, а нападателят изравни резултата - 1:1. В 75-ата минута след центриране на Спас Делев от корнер Янис Зику вкара 11-ото си попадение в "А" група. Две минути по-късно румънецът оформи и своя хеттрик за 3:1.

Черноморец (Бургас) - Лудогорец (Разград)       късно вчера

1. ЦСКА  13            10            2              1              28:8         32
 2. Лудогорец         12            10            1              1              29:5         31
 3. Черноморец      12            8              2              2              19:5         26
 4. Литекс               12            7              4              1              23:10       25
 5. Левски               12            8              0              4              21:14       24
 6. Славия               13            7              2              4              21:18       23
 7. Локо (Пд)           13            7              2              4              20:17       23
 8. Черно море       13            6              3              4              15:6         21
 9. Монтана             13            3              5              5              11:20       14
10. Миньор (Пк)      13            3              4              6              14:18       13
11. Локо (Сф)         13            3              3              7              16:22       12
12. Берое (СЗ)        12            3              1              8              11:20       10
13. Ботев (Вр)         13            2              4              7              10:19       10
14. Видима             13            2              4              7              7:22         10
15. Калиакра           12            1              3              8              9:22         6
16. Светкавица        13            0              2              11            3:31         2