2024-03-29 @ 16:52 EET
ДОБРУДЖА 07 ПРОДЪЛЖАВА С ПОБЕДНИЯ СИ РЕЙД
СпортТрета поредна победа във волейболната Висша лига при мъжете записа отборът на Добруджа 07. В зала "Добротица" възпитаниците на Веселин Великов победиха с 3-1 гейма тимът на Хайстер волей ЛТУ, воден от бившия селекционер на националите Христо Илиев. Срещата започна отлично за домакините, които зарадваха близо 500 зрители в залата, като затвориха първите две части при резултат 25-20 и 25-23 точки.

Гостите, които през втория гейм показаха зъбите си и максимално затрудниха добричлии успяха да обърнат играта и да спечелят с 25-20 точки. Феновете на волейбола станаха свидетели на интересна и оспорвана игра и в четвъртия гейм, в който добруджанци успяха да надделеят в решаващите моменти и заслужено се поздравиха с 25-23 точки, а с това и с крайната победа в срещата. След първите четири кръга добричлии имат 3 победи от 3 мача и продължават да са непобедими. Хитът във Висшата лига заема второ място с 9 точки и геймово съотношение 9-2. Със същите показатели начело са и състезателите на УНСС, които имат по-добър актив при точковото съотношение. В следващия кръг Добруджа 07 гостува на аутсайдера Родопа. Срещата е на 19 ноември. Снимки Александър Стоянов