2024-04-19 @ 03:57 EEST
ДОБРУДЖА ПАК УДАРИ НЕСЕБЪР С 1:0

В рамките на четири дни Добруджа победи два пъти състава на Несебър. След като в сряда на стадион "Дружба" момчетата на Валентин Ангелов се наложиха с 1:0 и изхвърлиха съперника си от турнира за Купата на България, в събота те победиха като гости със същия резултат в мач от 14-ия кръг на Източната „Б” група. Единственото попадение за добричлии отново  отбеляза централният нападател Павлин Тодоров.

След скучни първи 30 минути на срещата, в които нямаше нито едно сериозно положение пред двете врати, гостите се разиграха и организираха няколко опасни атаки. Първо, в 40-ата минута Николай Станков, който бе сред най-активните на терена, прехвърли технично бранител на Несебър в наказателното поле, след което веднага стреля от воле и разтресе напречната греда зад Виктор Георгиев. Още в следващата минута "жълто-зелените" стигнаха до откриване на резултата. Отново в атаката бе замесен Николай Станков, който отне топката в централната зона на терена и веднага намери Павлин Тодоров. Нападателят излезе очи в очи с вратаря на Несебър и с много силен шут не му остави никакви шансове.

Втората част започна очаквано с домакински натиск. Играчите на Несебър обаче не съумяха да се възползват от него, тъй като пропуски направиха Борислав Иванов и на два пъти Трайо Грозев. Постепенно гостите изравниха играта и на свой ред сътвориха няколко опасни контраатаки, в които можеха да удвоят преднината си. Най-сериозната опасност пред Виктор Георгиев дойде шест минути преди края на срещата, когато след изпълнение на корнер капитанът на Добруджа Филип Флоров засече хитро топката с пета, но със задружни усилия бранителите и стражът на домакините успяха да изчистят в нов ъглов удар.

Така отборът на Добруджа записа ценни точки и вече има актив от 17, като по този начин изпреварва съперника си от тази среща и вече е седми в класирането. Тимът на Несебър пък се свлече на осма позиция с 16 точки.

Съставът на Добруджа: Николай Марков, Младен Димитров, Филип Флоров, Николай Илиев, Ивайло Лазаров (88-Любомир Михалев), Недко Ангелов, Павлин Тодоров (86-Васил Тачев), Здравко Петров, Валери Михайлов, Филип Филчев (76-Кяшиф Фахрединов), Николай Станков.