2024-04-20 @ 01:43 EEST
МАНОЛЕВ И ПСВ СИ ОСИГУРИХА ПЪРВОТО МЯСТО В ГРУПА "С"
СпортВ сряда вечерта се проведоха 12 срещи от предпоследния кръг на груповата фаза на Лига Европа. ПСВ Айндховен разгроми с 3:0 като гост Легия (Варшава) и си гарантира първото място в Група "С". Резултатът бе открит от българския национал Станислав Манолев. В 32-ата минута защитникът проби отдясно и опита центриране, топката срещна тялото на бранителя Михал Жевлаков, излъга вратаря на домакините Душан Кучиак и се озова в мрежата му.

Впоследствие попадението на Манолев, който остана на терена през всичките 90 минути, бе записано като автогол на Жевлаков. След почивката "филипсите" реализираха още два гола. В 56-ата минута стражът на полския тим Кучиак получи червен картон, след като извърши нарушение в наказателното си поле срещу Кевин Щроотман, а Дрийс Мертенс превърна в гол отсъдената дузпа и холандският клуб се доближи до победата. В 68-ата минута Закария Лабияд съвсем отчая Легия, като реализира третия гол за ПСВ с удар отблизо. Манолев и компания окупираха първото място с 13 точки, докато Легия е на втора позиция с 9 и също продължава в следващата фаза. Трети излезе Апоел (Тел Авив) с 4 точки, а на последното четвърто място е Рапид (Букурещ) с 3. В последните две срещи в групата Апоел приема Легия, а ПСВ е домакин на Рапид.

4. Рен  5          4:7       3

МАНОЛЕВ И ПСВ СИ ОСИГУРИХА ПЪРВОТО МЯСТО В ГРУПА "С" | 0 брой коментари | Регистрация