2024-03-29 @ 16:23 EET
Жени пребиха съдии на мач в Гърция
СпортНа куриозен случай станаха свидетели феновете на футбола в Гърция. Съдии бяха бити по време на мача от женската втора дивизия между Ставрос (Родос) и Агия Параскеви от Атина. Потърпевшият арбитър Епамиадос Папавасилио взел унизително решение да продължи срещата, въпреки пердаха, който му е бил нанесен. Двубоят е завършил чак след 3 часа при резултат 4:3 за Ставрос.

Първото прекъсване на мача идва в 86-ата минута, когато футболистката на домакините - Поли, получава червен картон. В яда си, тя нанася удар с юмрук на арбитъра, след което напрежението се покачва още повече. Реферът гони състезателката от Агия Параскеви, при което той бива нападнат и пребит. Това кара Папавасилио и колегите му да се приберат в съблекалнята, където престояват около 15 минути, преди отново да излязат на терена. Това обаче не е добра идея, тъй като последва ново нападение от футболистките на Агия.

Реферът, който е част от ранглистата на мъжката втора дивизия заявява пред медиите в южната ни съседка, че се чувства много унизен заради факта, че е бит от жени. Изданията отбелязват, че това е най-големият инцидент в историята не женския футбол в Гърция. Дисциплинарната комисия на федерацията ще се заеме с него и със сигурност ще наложи сериозни наказания на провинилите се. http://www.blitz.bg/