2024-04-20 @ 11:52 EEST
ДОБРУДЖА Е НА ПОЛУФИНАЛ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ
Спорт

Хандбалистите на Добруджа се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на България при мъжете. Вчера възпитаниците на Георги Андреев победиха с 27-14 гола като гости Левски (град Левски). Още на полувремето "жълто-зелените" подпечатаха мястото си за финалната четворка, след като имаха аванс от 8 попадения - 14-6 гола.

Принос за успеха имат всички състезатели от добричкия тим, които влязоха в игра. По 4 гола реализираха Джошкун Якубов, Тансер Надир, Христо Йорданов и Стилиян Стоянов. 3 пъти точен бе Николай Запрянов, а по 2 гола вкараха Чавдар Чернев, Димитър Йосифов и Костадин Иванов. Веднъж точни бяха Борислав Борисов и Красимир Коев.

Ден по-рано двата тима се срещнаха в мач от Националната хандбална лига. Добруджа влезе в пролетния дял с убедителна победа, надделявайки с 34-25 над Левски, като на почивката "жълто-зелените" водеха само с 3 гола - 20-17.

Най-много попадения за добричлии реализира Чавдар Чернев - 9, а Борислав Борисов и Красимир Коев опънаха мрежата на домакините по 7 пъти. Успехът бе осми за Добруджа в елита от общо 9 срещи.