2024-04-25 @ 10:02 EEST
ТРИУМФ ЗА ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ХАНДБАЛ
СпортХандбалистите на Добруджа спечелиха Купата на България при юношите до 17 години.

В спора за златните отличия възпитаниците на Светослав Божков обърнаха миналогодишният носител на трофея Черно море Варна с 19-18 гола в собствената си зала "Русалка".
Домакините започнаха успешно заключителният сблъсък във финалния турнир, като поведоха с 3-0 гола, но гостите от морската ни столица затвориха полувремето при резултат 11-8 в тяхна полза. След почивката добричлии успяха да заличат пасив от 4-5 попадения и след последния съдийски сигнал да ликуват с трофея. Преди това, на полуфиналите днес, добруджанци си извоюваха да играят на финала след 21-14 гола над Левски. Тимът на Добруджа заслужено обра и индивидуалните отличия, след като остана непобеден в петте изиграни мача. Най-добър играч на турнира стана Джошкун Якубов, който бе обявен и за най-добър разпределител. Призът за дясно крило получи Свилен Христов, а за ляво крило - Йордан Захариев.

ТРИУМФ ЗА ЮНОШИТЕ НА ДОБРУДЖА ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ХАНДБАЛ | 0 брой коментари | Регистрация