2024-03-29 @ 00:12 EET
Русия световен шампион по хокей на лед
СпортРусия е новият световен шампион по хокей на лед, след като на финала победи с 6:2 Словакия. 76-ото световно първенство се проведе в Стокхолм (Швеция) и Хелзинки (Финландия). Финалният двубой се игра в зала “Хартвал Ареена” в Хелзинки.

Словакия откри резултата само след минута и шест секунди игра от словашкия защитник Здено Хара, който изпрати шайбата в мрежата на Семьон Варламов с мощен удар от синята линия. Александър Сьомин обаче донесе равенството в първата част, а във втората последваха три безответни руски попадения, дело на Александър Пережогин, Алексей Трешенко и Сьомин за 4:1.

В последната третина руснаците не отстъпиха инициативата и вкараха нов гол, дело на Павел Дацюк след четири минути игра. Хара намали за словаците след игра с числено предимство при наказание за Александър Овечкин, а Евгени Малкин, който беше избран за играч на мача, оформи крайното 6:2.

Чрез победата на финала, игран във финландската столица Хелзинки, руснаците взеха реванш от Словакия за загубата през 2002 година./БЛИЦ  http://novini.dir.bg/