2024-04-19 @ 14:11 EEST
"Барселона" - крал на Испания за 26-и пъти

„Барселона" спечели "Купата на Краля" зa 26 пъти, след като победи „Атлетик Билбао" с 3:0 нa финала на стадион "Висенте Калдерон".

Шави Педро вкара два от головете - в 3-ата и 25-ата минута, а Лионел Меси направи удар в 16-ата минута.

За баските остана разочарованието от втория загубен финал този сезон. Тимът на Марсело Биелса отстъпи с 0:3 на "Атлетико" Мадрид в сблъсъка за трофея в "Лига Европа".

С гола си в 16-ата минута испанския национал Лионел Меси реализира своя 73-и гол през сезона, което е абсолютен рекорд в историята на футбола.

Спечелената "Купа на краля" е 14-ата за "Барселона" в ерата "Гуардиола". Само през този сезон каталунците спечелиха 4 трофея - "Купата на Краля", "Суперкупата на Испания", "Суперкупата на Европа" и световното клубно първенство. http://www.trud.bg