2024-04-20 @ 00:46 EEST
ПЪРВА ШАМПИОНСКА ТИТЛА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА
СпортХандбалистите на Добруджа станаха шампиони при мъжете за първи път в своята клубна история.

С това постижение отборът на Георги Андреев донесе и първата титла за Добрич в колективните спортове. В четвъртия мач от Суперфинала на Националната хандбална лига „жълто-зелените” инфарктно надделяха с 27-26 гола над шампионите през последните години Шумен, като на полувремето губеха с 14-15. С 3-1 победи добричлии си осигуриха златните медали, които бяха полети с шампанско. Изстраданата победа бе наблюдавана от близо 500 души, които бяха препълнили зала „Русалка” до краен предел. С най-голям принос за успеха в днешната среща бе Чавдар Чернев, който с десетте си попадения стана най-резултатен за домакините. Иван Иванов получи наградата за най-добър вратар в първенството.
Днешният мач беше бенефисен за легендарният хандбалист за домакините Светослав Божков, който прекратява кариерата си след 27 години като състезател.

Ето и имената на хандбалистите на Добруджа, които със златни букви изписаха името на отбора в клубната му история:

Иван Иванов, Пламен Иванов, Тансер Надир, Борислав Борисов, Георги Георгиев, Джошкун Якубов, Георги Георгиев, Димитър Йосифов, Костадин Иванов, Илиян Илиев, Светослав Божков, Николай Запрянов, Съби Кирилов, Милен Господинов, Красимир Коев, Христо Йорданов, Чавдар Чернев, Петър Чивийски, Димитър Асенов, Явор Иванов и Стилиян Стоянов.

ПЪРВА ШАМПИОНСКА ТИТЛА ЗА ХАНДБАЛИСТИТЕ НА ДОБРУДЖА | 0 брой коментари | Регистрация