2024-04-20 @ 00:08 EEST
България на крачка от Олимпиадата след драматичен успех над Франция
Спорт
Играчите на Радостин Стойчев надвиха съперника с 3:1 гейма в изключително равностоен и драматичен мач

Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Франция с 3:1 гейма в изключително динамичен и равностоен мач от Олимпийската квалификация, която се провежда в зала "Арена Армеец София". Успехът на родните "трикольори" изгледа на живо президентът Росен Плевнелиев.
Първият гейм започна равностойно, но България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване, след като Антонен Рузие заби по правата в аут. Матей Казийски заби ас за 11:8. След това нещата отново тръгнаха точка за точка, а точка на Рузие даде преднина на Франция за 16:15 при второто техническо прекъсване. След това играчите на Радостин Стойчев обърнаха нещата в своя полза при 19:18 след контра на Цветан Соколов. Последва мрежа на Кевин Льо Ру и 21:18 за България. Тройна българска блокада спря атаката на Франция след фантастичен сервис на Матей Казийски за 22:18, а Тодор Алексиев направи 23:19. Отново Тодор Алексиев изведе България до геймбол при 24:19, а Цветан Соколов преодоля двойна френска блокада и затвори гейма за 25:19.

Втората част също започна равностойно, но все пак французите поведоха с 8:5 при първата техническа пауза след технично отиграване на Ървин Нгапет. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 за Франция, след като Андрей Жеков би сервис в аут. България намали до 15:16, но изостана отново при 18:21 и Радо Стойчев взе прекъсване. След феноменален ас на Матей Казийски резултатът стана 24:24 и Филип Блан взе прекъсване. Цветан Соколов изведе България до геймбол при 25:24 с удар по блокадата. Матей Казийски намери мрежата при следващия серивс - 25:25. Технична игра на Соколов с блокадата и 26:25. Кевин Льо Ру изравни с атака през центъра. Атака на Тодор Алексиев докосна блокадата, но съдията не го видя 26:27. В последвалото разиграване Самюел Тую заби мощно от зона 6 за 28:26 в полза на французите.

Франция поведе с 3:1 в началото на третия гейм след две поредни атаки в мрежата на Тодор Алексиев. Родните национали изравниха и обърнаха до 5:3 в своя полза, но отстъпваха със 7:8 при първото техническо прекъсване. България изравни при 12:12 след атака в аут на Кевин Льо Ру. Нов аут, този път на Мариен Моро и България поведе с 13:12. Ас на Ървин Нгапет и Франция поведе с 14:13. Цветан Соколов изравни с мощна атака по правата 14:14. Ас на Кевин Льо Ру и 16:14 за французите при второто техническо прекъсване. Тройна българска блокада намали до 16:17. Нова блокада на Ники Николов донесе равенство 18:18. Тук Филип Блан взе веднага прекъсване. Матей Казийски заби по късия диагонал за 20:18. Тодор Алексиев направи 22:20 с атака покрай блокадата. Отново Атака на Тодор Алексиев и отново точка 23:20. Френската блокада спря атака на Соколов за 22:23, а Радо Стойчев взе прекъсване, след което неговите възпитаници спечелиха гейма с 25:23.

България на крачка от Олимпиадата след драматичен успех над Франция | 0 брой коментари | Регистрация