2024-04-19 @ 23:33 EEST
Шампионът Испания тръгна на Евро 2012 с равен срещу Италия
СпортАнтонио ди Натале и Фернандо Торес пропуснаха възможности да донесат победата на своите отбори

Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ!

Европейският и световен шампион Испания започна с равенство 1:1 срещу Италия участието си на Евро 2012. Резервата Антонио ди Натале откри за “Скуадра адзура", а Сеск Фабрегас изравни за “червените фурии" в мача от Група "С".

Испания започна без типичен нападел и имаше предимство в самото начало на мача. Италия, която загуби три поредни контроли и има проблеми с контузени играчи в защитата, обаче постепенно изравни играта. Двата тима нямаха шанс да открият резултата през първото полувреме, но нулевото равенство се запази заради добрите изяви на Икер Касияс и Джанлуиджи Буфон.

В 60-ата минута “адзурите” откриха резултата. Андреа Пирло изведе резервата Антонио ди Натале в чиста позиция и нападателят на Удинезе с хладнокръвие прати топката във вратата на Касияс.

Четири минути по-късно равенството беше възстановето. Давид Силва хитро пусна топката зад гърба на защитата и Сеск Фабрегас, койко през повечето време играе като нападател, без затруднения вкара в мрежата на Буфон.

До края на мача Ди Натале и испанската резерва Фернандо Торес пропуснаха по две добри положения за гол и съотвено лишиха отборите си от победно начело на европейското първенство.

Най-интересното от мача по минути - тук
Програма и класиране на Група "С" - тук

0:1 Антонио ди Натале (60), 1:1 Сеск Фабрегас (64)

Испания: 1.Икер Касияс, 17.Алваро Арбелоа, 15.Серхио Рамос, 3.Жерар Пике, 18.Жорди Алба, 16.Серхио Бускетс, 14.Шаби Алонсо, 8.Шави, 6.Андрес Иниеста, 21.Давид Силва (65-22.Хесус Навас), 10.Сеск Фабрегас (74-9.Фернандо Торес

Италия: 1.Джанлуиджи Буфон, 19.Леонардо Бонучи, 16.Даниеле де Роси, 3.Джорджо Киелини, 2.Кристиан Маджо, 8.Клаудио Маркизио, 21.Андреа Пирло, 5.Тиаго Мота (90-23.Антонио Ночерино), 13.Емануеле Джакерини, 10.Антонио Касано (65-20.Себастан Джовинко), 9.Марио Балотели (56-11.Антонио ди Натале)

Гданск, “Арена Гданск”
Съдия: Виктор Касай (Унгария)
Жълти картони: Алваро Арбелоа, Фернандо Торес, Жорди Алба (Испания); Марио Балотели, Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Кристиан Маджо (Италия)