2024-04-24 @ 02:46 EEST
ДОБРИЧ С ШАМПИОН В КОЛОЕЗДЕНЕТО
СпортНиколай Росенов от клуба по колоездене Добрич 1905 достигна до златния медал в дисциплината 10 км индивидуално по часовник на републиканското лично първенство на шосе при юношите младша възраст, съобщи клубният президент Димо Димитров. В надпреварата участваха близо 60 състезатели, като десети стана Стоян Красимиров.

В Общия старт с дължина 60 км Николай Росенов отново се качи на стълбичката на победители, завоювайки бронз. 15-и остана Красимиров. На 13 юни четирима състезатели от клуба ще отпътуват за Молдова, където ще премерят сили в престижното състезание Купата на Президента. Спортната проява ще бъде реализирана за осми път. Стоян Красимиров и Николай Росенов ще защитават честта на България в младшата възраст, а Радостин Димов и Стефан Бонев ще атакуват челните позиции при старшата.