2024-03-29 @ 14:14 EET
АЙХАН АПТИ ШАМПИОН НА ЧУК

Айхан Апти (СКЛА Черно море 2005 – Балчик) стана шампион в хвърлянето на чук при юношите, а трима негови съотборници станаха негвои подгласници. Апти постигна 70.03 м и завоюва безапелационно златния медал в дисциплината на държавното първенство за старша възраст, което се провежда в Сливен.

Рекордьорът в дисциплината със 71.11 м Апти има покрит норматив за световното първенство за старша възраст в Барслеона през следващия месец.

Второто място спечели Светослав Борисов с 54.50 м, а с бронза се окичи Даниел Джахани – 49.95 м. Четвъртият състезател на Балчик Янислав Георгиев прати уреда на 48.10 м.

Антония Щерева (Атлет – Карнобат) триумфира при девойките. Тя записа 40.60 м в най-добрия си опит. Веоника Попова (Спартак – Плевен) спечели второто място с 34.03 м. Трета се нареди Мария Кирова (Черно море Атлетик – Варна).