2024-04-25 @ 07:19 EEST
СпортВъв вариете театъра на Албена продължават състезанията включени в програмата на 30-я Международен бридж фестивал"Албена 2012", който е най голямото събитие в този спорт у нас.Тази година освен българските състезатели в него участват и бриджьори от 14 страни,като най многобройни са гостите от Румъния и Русия.

Ето и резултатите от турнира в петък-мини отборен турнир/7 кръга по 4 игри/ за купа"ДЗИ:победител е отбора "Море"/Варна-Суворово-Хасково/ в състав Румен Трендафилов,Стефан Скорчев,Ивайло Манов,Стойчо Радков.Втори е "Шато Росеново"/Бургас-Варна/ с капитан Никола Барантиев,а трети-"Южно-северна зона"/Великобритания-Норвегия-България" с капитан Паула Лесли
    В събота и неделя успоредно се изиграха 2 турнира-най атрактивния двойков турнир-двусесийният  за смесени двойки за купа"Дама купа"и открития индивидуален шампионат на България който също бе в 2 сесии.
    Победители при смесените двойки и носители на приза"Дама купа" станаха Деси Малакова и Калин Караиванов от Варна,следвани от Стела Алксиева и Хуан Иков от София и Невена Стоимиров/САЩ/ и Иван Оджаков/София/
   Открития шампионат на страната ни при индивидуалистите бе спечелен от румънския състезател Флорин Сафта,следван от младата надежда на българския бридж Деан Спасов/Стара Загора/.С бронзовия медал се "окичи" изпълнителния продуцент на предаването "Частен случай " по БНТ Владо Береану
     Само преди няколко часа-след полунощ завърши и поредното издание на двойковите турнири"Шампанско и звезди" които се провеждат в Скай бридж клуба на Албена.Шампанското за призовите места спечелиха първенците Йордан Йорданов/Белгия/ и Николай Начев/Асеновград/,следвани от Флорин Думитреску и Кодрин Марку/Румъния/ и Владимир Харламов и Николай Зинковски/вата Русия/
    Днес от 15ч. започва най масовата проява-трисесийния двойков турнир"Конгрес Албена" в който ще се включат и част от завърналите се от европейското първенство в Дъблин национални състезатели на България и Румъния