2024-04-20 @ 10:24 EEST
ПЕРФЕКТНИ! 12 OТ 12 ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТКИТЕ НА БЪЛГАРИЯ
Спорт

Българският женски национален отбор по волейбол спечели и последния си мач от груповата фаза на Европейската лига след категорично 3:0 над Франция в Метц. Избраничките на селекционера Марчело Абонданца взеха отделните геймове 25:16, 25:17 и 25:23. Двубоят продължи само 67 минути. Българският тим не само записа 12 поредни победи, но и загуби само 4 гейма в срещите с Турция, Франция и Швейцария.

В зала "Сейнт Симфориен" най-резултатна за "лъвиците" бе Елица Василева с 22 точки, информира bgvolleyball.com. Добриана Рабаджиева бе другата състезателка от състава с двуцифрен точков актив - 13. Страшимира Филипова и Мария Каракашева завършиха с по 6. Втората имаше имаше и много висок процент на посрещане - 50 процента перфектно. Разпределителката Диана Ненова и Цветелина Заркова пък изпълниха по 15 сервиса. Вчера  тимът се прибра в България, а в средата на тази седмица пътува за чешкия курорт Карлови Вари, където е финалната четворка на надпреварата. Съперник в полуфиналите на нашия тим ще е силният състав на Сърбия, който вече има няколко победи в турнира.

ПЕРФЕКТНИ! 12 OТ 12 ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТКИТЕ НА БЪЛГАРИЯ | 0 брой коментари | Регистрация