2024-04-25 @ 11:24 EEST
ИЗИДА ОРГАНИЗИРА СУПЕР ТУРНИР ЗА ДЕЦА

Михаела Йорданова от домакините се пребори с по-големите и достигна до сребърния медал

Невероятен спортен дух проявиха 23 деца от клубовете от Варна, Добрич, Ямбол, Дулово, Силистра и Суворово, които участваха в турнирите на Изида на „оранжев корт” за момичета и момчета. Всички те излязоха с мисълта да се наслаждават на играта, да покажат какво са научили в тежките тренировки и да преследват победата в голямата жега. Срещите в прекрасния тенис комплекс в градския парк в Добрич предложиха множество драматични срещи, в които зрителите станаха свидетели  на майсторски отигравания, голяма радост и усмивки от спечелените точки, придружени с yes или come on. Но освен от победителите зрителите бяха трогнати и от сълзите на победените малките ракети, които демонстрираха силен характер и воля да покажат най-доброто от себе си пред погледа на мама, тати, а и на своя личен треньор, но късмета им бе обърнал гръб в този ден. При момичетата Дария Великова от варненския клуб Велто продължи победоносния си поход на кортовете из Североизточна България, след като записа 4 последователни победи в Добрич. Тя можеше да бъде спряна от представителката на домакините Михаела Йорданова, на която силите й стигнаха само да опре до стената сочената за фаворитка, но не и в този ден да хвърли една от сензациите в състезанието. Крайният резултат за статистиката бе 4-2 в полза на Дария. 7-годишната Михаела, която наскоро триумфира на „червен корт” (деца до 7 г.) във Варна, сега влезе в надпреварата на „оранжев корт” (деца  до 9 г.) с инфарктен мач с Надежда Димова от Суворово, от която губеше с 0-2, 2-3, 3-4 гейма, но в края на мача успя да изравни и да затвори срещата при 5-4 гейма и 7-1 точки в тайбрека. В следващия двубой Йорданова надделя с  4-1 гейма над съотборничката си Натали Георгиева от Изида, с която сътвориха интересен мач, достоен за местно дерби при тенисистките на добричкия клуб до 8-годишна възраст. Последва служебна победа над Дамяна Иванова от варненския Черно море Елит, която при дебюта си в турнир максимално затрудни всички, стигна до бронза, но физически не издържа, за да излезе на корта срещу Михаела Йорданова. Последната спечели сребърен медал, който се оказа единствен за домакините в съботния ден.  18-те момчета предложиха изключително мъжки и качествен тенис. Победител стана Светлин Керемедчиев от Ямбол, който с изявите си даде сериозна заявка в близките години да бъде едно от големите имена на  аристократичния спорт в страната ни. На финала той надделя с 4-0 над Ангел Ангелов от варненския Черно море Елит. Бронзови медалисти станаха Мирослав Ларгов от Черно море Елит и Хачик Варжабедян от Велто. От представителите на домакините най-добре се представи Виктор Дойчев, който записа две убедителни победи, но в оспорван мач отстъпи на четвъртфиналите с 2-4 гейма от шампиона в състезанието. Изида организира и утешителен турнир при момчетата, в който участваха загубилите в първите два кръга. На финала Едис Чакър от Дулово надигра с 4-1 Емилиян Цветков от Изида. Трети станаха Цветан Цанков от Велто и Велимир Йорданов от Изида, като Вили записа една победа в основната схема и две в утешителния турнир. След емоционалния за всички деца ден, в който домакините ги зарадваха с вкусните си сладоледи – любими за всички българи, най-добрите получиха от главния съдия Юри Дойчев и страхотни награди. За призьорите при момчетата и момичетата имаше красиви златни, сребърни и бронзови медали, които да напомнят на малките тенисисти за постиженията им в елитния тенис комплекс, грамоти от Българската федерация по тенис, предметни награди от Изида – фланелки и рекламни сувенири,  тенис аксесоари от Wilson и плакат на най-добрия ни тенисист Григор Димитров. Турнирът в Добрич, който е от програмата Тенис10 към федерацията,  се превърна в истински празник на детския тенис, в който момичетата и момчетата до 9-годишна възраст се бориха на кортовете, демонстрираха спортна злоба, но извън оранжевата настилка бяха истински приятели, които си подариха един незабравим летен ден.