2024-03-29 @ 12:58 EET
Браво, герои! Германия на колене! В Топ 4 сме на Олимпиадата!

Волейболните ни национали отвяха Бундестима с 3:0 гейма

Волейболните ни национали постигнаха страхотна победа с 3:0 гейма срещу Германия и напълно заслужено се класираха на 1/2-финал.

"Трикольорите" изиграха поредния си силен мач, дори без много да се напрягат се разправиха с Бундестима и сега наред е Русия! Спорът за място на финала ще бъде в петък от 17:00 часа в зала "Ърл Корт". http://www.blitz.bg/

Страхотно! Нашляпахме Германия и играем 1/2-финал с Русия!

Избраниците на Найден Найденов започнаха отлично срещата с Германия. Първата точка в мача беше в наша полза, направи я Тодор Алексиев и именно той застана на сервис, след който последвата серия от 5 безответни точки за "трикольорите". Това накара белгийският наставник на Бундестима Витал Хейнен да вземе тайм-аут, който дойде при 8:4 за нашите след атака през центъра на Виктор Йосифов. Преднината на България набъбна до 12:6 след две страхотни блокади на Николай Николов. Центърът продължи с отличната си игра и с атака направи 13:7.

Авансът ни от 5 точки се запази и до 16:11, когато Тодор Скримов направи добро отиграване. Последва нова успешна атака на Алексиев за 17:11. Постепенно Германия намали изоставането си до 18:21 след грешка от сервис на Николай Николов и контраатака на Маркус Бьоме.

Разликата се запази до 23:20, след което "трикольорите" взеха гейма с 25:20 след сервис в аут на разпределителя Симон Тишер и силна контраатака на Цветан Соколов.

Германците започнаха втория гейм много надъхано, след като очевидно целяха да изравнят резултата. Съперникът ни успя да дръпне с 4:2 след атака в аут на Тодор Скримов и ас на Георг Гроцер. Последва равенство при 6:6 след грешка от сервис на Маркус Бьоме и отлична блокада на Николай Николов. След това последва първата техническа пауза.

Разликата леко нарасна при 10:8 след носена топка на германския посрещач Денис Калиберда. Резултатът стана 13:10 след грешка в атака на Георг Гроцер. Страхотната игра на нашите продължи и второто техническо прекъсване дойде при 16:11 след чудесен флот сервис на Тошко Скримов, което изненада немците. Последва обаче серия от 3 поредни точки за Германия и това накара Найденов да вземе прекъсване. Пайп на Скримов и хитра атака на Соколов върна добрата ни преднина - 19:15. След това Николай Николов отчая Гюнтьор с единичен блок, за да стане 21:16 в наша полза, а след взетата почивка от Хайнен българското шоу продължи. Добра игра в защита и четири поредни отлични атаки доведе до затварянето на втория гейм при 25:16 след контраатака на Николов и блокада на Соколов.

Третият гейм стартира равностойно до 3:3, след което нашите поведоха с 5:3 след носена топка на Маркус Поп и атака в аут на Георг Гроцер. Въпреки прекъсването за Витал Хейнен, разликата нарасна до 7:3 след ас на Соколов и блокада на Виктор Йосифов, и 8:4 след силна атака от втора линия на Соколов. Предимството продължи да расте до 13:6 след блокада на Соколов и две успешни атаки на Тодор Алексиев и 16:8 след поредна атака на Соколов.

Последваха две грешки на германците в посрещане и атака в аут на Георг Гроцер и 19:8. Българските волейболисти заиграха спокойно до 23:13, след което спечелиха гейма с 25:14 след бърза атака през центъра на Ники Николов, а с това и мача с 3:0 гейма.

Най-полезен за България отново беше Цветан Соколов със страхотните 22 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака), а Тодор Алексиев (2 аса, 60% ефективност в атака) и Николай Николов (4 блока, 1 ас и 86% ефективност в атака) завършиха с по 11 точки за успеха.

Волейболните ни герои със сигурност ще играят още два мача на турнира в Лондон, тъй като дори при загуба от Русия ще участват в мача за бронза.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:0 (25:20, 25:16, 25:14)

БЪЛГАРИЯ:
Георги Братоев 1, Цветан Соколов 22, Тодор Скримов 6, Тодор Алексиев 11, Николай Николов 11, Виктор Йосифов 4 - Теодор Салпаров-либеро (Добромир Димитров)
Треньор: Найден Найденов

ГЕРМАНИЯ: Симон Тишер, Георг Гроцер 12, Маркус Поп 3, Денис Калиберда 5, Маркус Бьоме 8, Макс Гюнтьор 8 - Маркус Щоервалд-либеро (Себастиян Шварц 1, Симон Тишер, Бьорн Андрае, Йохен Шьоопс)
Треньор: Витал Хейнен

"Сборная" отвя Полша с 3:0 гейма

Волейболните национали на Русия се класираха за 1/2-финалите на Олимпийските игри в Лондон. Възпитаниците на Владимир Алекно, които са носители на Световната купа за 2011 години и бронзови медалисти от Пекин 2008, надделяха над победителя в Световната лига Полша с 3:0 гейма (25:17, 25:23, 25:21). Това беше третият 1/4-финал на Лондон 2012, игран тази вечер в зала "Ърлс Корт" в британската столица. Последният - България - Германия, стартира в 23:30 часа. Победителят ще срещне Русия.

Най-резултатен при успеха на Русия над Полша беше Максим Михайлов с 13 точки (2 часа, 10 атаки и 1 блокада). Гигантът Дмитрий Мусерски се отчете с 12, а Александър Волков помогна с 9. За "дружина полска" най-резултатен беше Збигнев Бартман с 14 точки.

По-рано стана ясно, че Бразилия ще спори за място на финала с Италия, след като "Селесао" отвя с 3:0 гейма Аржентина, докато "Скуадра адзура" се наложи също с 3:0 гейма срещу олимпийския шампион от Пекин 2008 САЩ.

ПОЛША - РУСИЯ 0:3 (17:25, 23:25, 21:25)

ПОЛША: Пьотър Новаковски, Михал Винярски, Бартош Курек, Збигнев Бартман, Лукаш Жигадло, Марчин Мозджонек - Кжиштоф Игначак-либеро
Треньор: Андреа Анастази

РУСИЯ: Тарас Хтей, Сергей Гранкин, Сергей Тетюхин, Дмитрий Мусерский, Максим Михайлов, Александър Волков - Алексей Обмочаев-либеро
Треньор: Владимир Алекно