2024-04-20 @ 13:03 EEST
ДОБРУДЖА ПОБЕДИ ИЗРАЕЛЦИ В КОНТРОЛА
СпортФутболистите на Добруджа победиха с 2:1 израелския тим на Бней Йехуда, който бе сформиран от юноши до 19 години. Играта започна равностойно за двата отбора. След открадната топка близо до наказателното поле Игнат Дамянов подаде пас на  Ивайло Димитров, който прати топката в мрежата на гостите в 20 минута. 5 минути по-късно гостите с плътен удар близо до границата на наказателното поле успяха да отбележат гол и да изравнят резултата.

В 30 минута след центриране от пряк свободен удар Филип Флоров с удар с глава опита да покачи резултата, но вратаря успя да избие. В 40 минута Филип Филчев навлезе с топката в наказателното поле, но бе фаулиран и съдията показа бялата точка. С изпълнението на дузпата се зае Иво Димитров, но за жалост нацели страничния стълб. Първото полувреме завърши при равен резултат 1:1. След подновяването на играта в 50 минута Филип Филчев направи силен удар, който мина покрай лявата греда на гостите от Израел. В 78 минута гостите организираха контраатака при която преодоляха и добруджанския страж Дилян Илиев, но ударът към вратата бе спасен точно на голлинията от опитния защитник Филип Флоров. След разбъркване в наказателното поле на израелците „жълто-зелените” успяха отново да поведат в резултата с гол в 80 минута, автор на попаденито отново бе Ивайло Димитров, известен с прякора Косъма. Единственият контузен футболист в лагера на добруджанци, който не взе участие в контролата бе нападателя Васил Тачев. Контузия в края на контролата получи и Филип Филчев.  Александър СТОЯНОВ