2024-04-25 @ 19:11 EEST
Академията на Георге Хаджи спечели детската шампионска лига в Албена

PN 312-12 16.08.2012 АЛБЕНА: Академията на Георге Хаджи спечели първото място в детската шампионска лига Лукойл, която се проведе в Албена. На финала румънците надделяха с 1-0 над Авангард Житомир /Украйна/ с гол над Михаел Ониса. PN 313-12 PN 314-12

В малкия финал Спартак (Варна) победи след изпълнение на дузпи с 4-1 Изида /Добрич/, след като редовното време мачът завърши при резултат 1-1. На пето място се наредиха футболистите на Пирин, следвани от Майтиши /Русия/, Берое /Стара Загора/ и Фарул. Шампионите добиха право да участват в суперфинала в Анталия от 23 до 27 октомври. Във футболния турнир в Албена взеха участие 8 състава със състезатели, родени след 1 януари 2000 г. Отборите получиха красиви купи и медали, като най-добрите бяха наградени от легендата на българския футбол Христо Стоичков, който зарадва всички деца, като се снима с тях и раздаде множество автографи. Връчени бяха и индивидуални награди, като отличието за най-добър полузащитник получи Валентин Иванов от Изида, а Димитър Митков от варненския Спартак бе избран за най-добър нападател. На церемонията присъстваха още: кметът на община Балчик Николай Ангелов, спортният директор на Лукойл Сашо Везенков, както и Кирил Керьошин – директор на детската футболна лига в Русия. Организатори на турнира са „Евима футбол консултинг” с Хабил Адемов и Евгени Маринов, детска футболна лига в Русия с подкрепата на Лукойл-Русия.

Академията на Георге Хаджи спечели детската шампионска лига в Албена | 0 брой коментари | Регистрация