2024-04-19 @ 17:28 EEST
ЛЕВСКИ СПРЯ УСТРЕМА НА "КАНАРЧЕТАТА"

Левски победи с 3:1 Ботев (Пловдив) в дербито на 2-ия кръг на "А" група, играно на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с втори пореден успех.

"Сините" наложиха домакински натиск в началните минути на двубоя, но защитата на "канарчетата" показа хладнокръвие и се справи. В 4-ата минута Марсиньо отправи коварен удар, но вратарят на Ботев Ернестас Шеткус показа класа и успя да запази мрежата си суха. В 15-ата минута Левски откри резултата, след като Марсиньо изведе Симеон Райков сам срещу вратаря и с прострелен удар не му остави шансове - 1:0. Седем минути по-късно домакините организираха поредната си добра атака, която завърши с гол. Тогава Владимир Гаджев стреля отдалеч, Шеткус спаси, но при добавката Райков вкара второто си попадения в мача и удвои преднината на столичани. В 31-ата минута най-добрият футболист на терена Райков можеше да оформи хеттрик, но шутът му мина на сантиметри от горната греда на Ботев. Малко преди края на първото полувреме "жълто-черните" все пак успяха да намалят резултата. В 42-ата минута едно от новите попълнения на гостите Енрике засече прострелно центриране и намали на 1:2.

В първите десет минути на второто полувреме Левски бе по-активният отбор на терена, но Гаджев, Карвальо и Марсиньо не успяха да се възползват от открилите им се положения. В 58-ата минута дебютантът за Ботев Вандер стреля много опасно, но топката се отби в гредата зад Пламен Илиев. Дванайсет минути преди края на мача Левски сложи точка на спора. Карвальо и Станислав Ангелов направиха двойно подаване. Пелето остана сам срещу Шеткус и без проблеми го преодоля за 3:1. В 82-ата минута резервата Александър Башлиев можеше да направи 4:1, но ударът му срещна гредата.

Левски (София) - Ботев (Пловдив)     3:1

1. Лудогорец          2              2              0              0              6:1           6
 2. Левски               2              2              0              0              4:1           6
 3. Пирин (ГД)          2              2              0              0              4:2           6
 4. Литекс                2              1              1              0              2:1           4
 5. Ботев (Пд)          2              1              0              1              4:3           3
 6. Черно море        2              1              0              1              1:3           3
 7. Берое 2              1              0              1              5:3           3
 8. Етър   2              1              0              1              3:3           3
 9. Славия               2              1              0              1              2:4           3
10. Локо (Пд)           2              0              2              0              2:2           2
11. Локо (Сф)          2              0              2              0              1:1           2
12. ЦСКА 2              0              1              1              1:2           1
      Черноморец      2              0              1              1              1:2           1
14. Миньор              2              0              1              1              1:2           1
15. Монтана            2              0              0              2              3:5           0
16. Ботев (Вр)         2              0              0              2              1:6           0