2024-03-29 @ 09:23 EET
СпортКалиакра победи с 3:1 Септември Симитли на стадиона си в Каварна в последната среща от третия кръг на единната Б група. Главният съдия на мача Павлин Тютюнджиян отсъди две спорни дузпи, изгони от треньорската скамейка наставника на Септември Стефан Гошев и настрои срещу себе си както привържениците на домакините, така и малкото фенове от Симитли, съобщи БТА.

При безплодно надмощие на Калиакра до 25-ата минута гостите неочаквано поведоха, след като реферът отсъди 11-метров наказателен удар. При успоредно центриране край голлинията Бонев от Калиакра изчисти топката в аут, но закачи топката с ръка и Тютюнджиян отсъди най-тежкото наказание. Атанас Николов застана зад бялата точка и вкара топката в мрежата – 0:1.
В 41-ата минута Калиакра възстанови равенството. Джунейт Яшар стреля диагонално във вратата на гостите, вратарят изчисти, но капитанът на домакините Иван Райчев с добавка провря топката зад голлинията – 1:1.
След почивката Септември изостави защитния стил на игра и тръгна да търси победен гол. Калиакра също зачести с центриранията към високия Иван Петков.
В 86-ата минута домакините организираха поредната бърза атака. Защитник на гостите бутна в наказателното поле връхлитащия Джунейт Яшар и той театрално се строполи на тревата. Без да се колебае главният съдия посочи бялата точка и Иван Райчев вкара отсъдената дузпа - 2:1.
Старши-треньорът на Септември Стефан Гошев потърси от съдията обяснение за присъденото нарушение и той го изгони да доизгледа срещата от трибуните.
Крайният резултат на двубоя - 3:1, оформи Иван Цачев след остро центриране на лявото крило на Калиакра Виктор Митев. http://novini.dir.bg

Калиакра би Септември в драматичен мач със спорни дузпи и треньорски червен картон | 0 брой коментари | Регистрация