2024-03-29 @ 10:48 EET
КАЛИАКРА ПОБЕДИ СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ) С 3:1
СпортОтборът на Калиакра победи с 3:1 Септември (Симитли) в среща от третия кръг на единната "Б" група и така записа втора домакинска победа в първенството. Каварненци имаха надмощие до 25-ата минута, но грешаха в завършващата фаза на атаката. Гостите неочаквано поведоха, след като реферът отсъди 11-метров наказателен удар.

При успоредно центриране край голлинията Милен Бонев от Калиакра изчисти топката в аут, но я закачи с ръка и главният рефер Павлин Тютюнджиян отсъди най-тежкото наказание. Атанас Николов застана зад бялата точка и вкара топката в мрежата – 0:1. В 41-ата минута Калиакра възстанови равенството. Джунейт Яшар стреля диагонално във вратата на гостите, вратарят изчисти, но капитанът на домакините Иван Райчев с добавка провря топката зад голлинията – 1:1. При този резултат завърши първото полувреме.

След почивката Септември изостави защитния стил на игра и тръгна да търси победен гол. Калиакра също зачести с центриранията към нападателя Иван Петков. Така се стигна до 86-ата минута, когато домакините организираха поредната бърза атака. Защитник на гостите бутна в наказателното поле връхлитащия Джунейт Яшар и без да се колебае, главният съдия посочи бялата точка. Иван Райчев вкара отсъдената дузпа и Калиакра поведе с 2:1. Крайния резултат оформи Иван Цачев след остро центриране отляво на Виктор Митев.

Във временното класиране Калиакра е на трето място с 6 точки. Начело е Спартак (Варна) с 9, следван от Спартак (Плевен) със 7 точки.

Калиакра (Каварна) - Септември (Симитли)          3:1

1. Спартак (Вн)      3              3              0              0              6:0           9
 2. Спартак (Пл)      3              2              1              0              3:1           7
 3. Калиакра           3              2              0              1              5:3           6
 4. Шумен               3              2              0              1              4:3           6
 5. Раковски            3              2              0              1              3:3           6
 6. Нефтохимик       3              1              2              0              6:4           5
 7. Банско               3              1              2              0              7:3           5
 8. Светкавица        3              1              1              1              3:2           4
 9. Чавдар              3              1              0              2              2:4           3
10. Любимец           3              1              0              2              1:3           3
11. Видима             3              0              2              1              2:4           2
12. Пирин (Разлог)  3              0              1              2              2:4           1
13. Септември (Сим)              3              0              1              2              2:6           1
14. Сливен              3              0              0              3              0:6           0