2024-04-20 @ 04:20 EEST
България продължи традицията да не губи от Италия у дома
Спорт Националите ни се представиха достойно в първата световна квалификация срещу европейския вицешампион Италия - 2:2. "Трикольорите" само могат да съжаляват, че не взеха трите точки от "адзурите", които надиграваха през по-голямата част от мача, състоял се пред около 16 хиляди зрители на стадион "Васил Левски".

Станислав Манолев изведе “лъвовете” напред в резултата в 31-ата минута, но Пабло Освалдо с два гола в края на първото полувреме обърна развоя до 2:1 в полза на Италия. Крайното 2:2 оформи Георги Миланов в 66-ата минута.

Това беше шестото ни равенство срещу "адзурите" от 16 изиграни мача до момента. Победите за България са едва 2 срещу 8 за италианците.

След снощния двубой "трикольорите" спазиха традицията да играят силно у дома срещу "адзурите". Това беше пети двубой на нашите с този съперник. Балансът е 2 победи и 3 равенства. Първият мач на наша земя датира от 1968 година, когато България побеждава с 3:2 в евроквалификация в София. През 1972-а пък контрола между двата отбора завършва 1:1. 1991 година побеждаваме "адзурите" с 2:1 в друга проверка, играна в София, след което е нулевото равенство на "Васил Левски" през 2008-а в световната квалификация, когато треньор на нашите беше Пламен Марков.

Италия е един от Топ отборите в света, което дава повод на БЛИЦ да ви представи балансите на България срещу част от водещите световни сили във футбола:

Бразилия - 9 мача, 8 победи за Бразилия, 1 равенство, г.р. 19:2

Аржентина - 9 мача, 8 победи за Аржентина, 1 за България, г.р. 18:6

Испания - 5 мача, 1 равенство, 4 победи за Испания, г.р. 23:2 за Испания

Германия - 22 мача, 3 победи за България, 2 равенства, 17 победи за Германия и преди това ФРГ, г.р. 59:25 за германците

Англия - 10 мача, 6 победи за Англия, 4 равенства, г.р. 16:2 за Англия

Италия - 16 мача, 2 победи за България, 6 равенства, 8 победи за Италия, г.р. 29:14 за Италия

Франция - 20 мача, 8 победи за Франция, 4 равенства, 8 победи за България, г.р. 33:25 за Франция

Холандия - 10 мача, 4 победи за Холандия, 2 равенства, 4 победи за България, г.р. 17:14 за Холандия

Италия – България 3:2
31 май 1986 г., СП 1986 (Мексико Сити, Мек)
България – Италия 0:0
9 септември 2009 г., св. кв. (Торино, Ит)
Италия - България 2:0
7 септември 2012 г., св. кв. (София)
България - Италия 2:2

ОБЩО: 16 мача, 2 победи за България, 6 равенства, 8 победи за Италия, г.р. 29:14 за Италия

България продължи традицията да не губи от Италия у дома | 0 брой коментари | Регистрация