2024-04-25 @ 06:22 EEST
ЮНОШИТЕ НА "ДОБРУДЖА" ИЗПУСНАХА "ЛУДОГОРЕЦ"
СпортОтборът на "Добруджа" загуби с 2:3 от "Лудогорец" в двубой от първия кръг на зоналното първенство по футбол за юноши старша възраст. Мачът се игра на стадиона с изкуствена тревна настилка до зала "Добротица" в Добрич.

Домакините можеха да поведат още във 2-ата минута, но Иван Александров пропусна, след като бе изведен сам срещу вратаря. "Жълто-зелените" откриха резултата в 20-ата минута, когато Йордан Христов бе точен с глава след центриране от ъглов удар. Гостите от Разград обърнаха резултата с попадения в 50-ата и 70-ата минута. Мирослав Господинов възстанови равенството в 85-ата минута, а две минути по-късно лудогорци стигнаха до успеха с попадение от 30 метра.

В останалите срещи от първия кръг се получиха следните резултати: "Черно море" (Варна) - "Дунав 2010" (Русе) 3:1, "Силистра 2009" (Силистра) - "Шумен 2010" (Шумен) 0:2, "Шумен 2007" (Шумен) - "Светкавица 1922" (Търговище) 0:0, "Калиакра" (Каварна) - почива. В следващия кръг, който е на 20 септември, добруджанци гостуват на "Шумен 2010".