2024-03-28 @ 23:38 EET
СИЛНО НАЧАЛО ЗА СЕЗОНА НА КЛУБ „АТЛЕТИК“
СпортСептември поставя началото на състезанията от националния спортен календар. Лекоатлетите от лекоатлетически клуб "Атлетик“ в Тервел с треньор Начо Петров финишираха успешно още на първите спортни прояви.

На 15 септември в Койнаре се проведе ХХ-тият юбилеен международен пробег „Митето“. В групата на 14/ 15-годишните, които се състезаваха на 2100 метра, на първо място се класира Нягол Тодоров.

На 22 септември в Карнобат се проведе традиционният крос „Карнобат“. В него участваха състезатели на клубове от цялата страна. При 12-13-годишните момчета на 1000 метра на първо място се класира Енгин Васви, състезател на клуба от Тервел. В групата на 14-15-годишните, които пробягаха 2000 метра, пръв финишира Нягол Тодоров, а при юношите старша възраст на 4000 метра второто място зае Йозджан Шенол, също състезател на ЛК „Атлетик“.

С победа за Нягол Тодоров приключи още едно състезание – традиционния лекоатлетически пробег „Добруджа“, посветен на Деня на Добрич - 25 септември. Той зае първото място в категорията 900 метра за момчета до 16 години. НДТ