2024-04-19 @ 10:47 EEST
ПОБЕДНАТА СЕРИЯ НА ДОБРУДЖА ПРОДЪЛЖАВА
СпортОтборът на Добруджа записа поредната си победа в Североизточната "В" футболна група. В мач от осмия кръг, игран на стадион "Дружба", избраниците на треньора Радослав Вардаров  се наложиха с класическото 3:0 над състава на Бенковски (Бяла, Русенска област).

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута. Ивайло Димитров центрира, а Игнат Дамянов засече топката от въздуха и с красив изстрел по диагонала се разписа за 1:0. Последваха нови добри възможности за "жълто-зелените", но нападателите грешаха при завършващия удар и до друг гол преди почивката не се стигна. Пет минути след подновяването на играта добричлии удвоиха преднината си. Филип Филчев центрира от фланга, а Ивайло Димитров засече топката с левия крак и я прати в мрежата на съперника. Крайния резултат оформи Васил Тачев десет минути преди края на редовното време. В 87-ата минута резултатът можеше да набъбне, но напречната греда попречи на топката да влезе за четвърти път във вратата на гостите.