2024-04-20 @ 05:50 EEST
БАНСКО УДАРИ КАЛИАКРА В КАВАРНА
СпортОтборът на Банско се наложи с минималното 1:0 като гост на Калиакра в двубой от 7-ия кръг на единната "Б" група. През първото полувреме футболистите на Калиакра задържаха повече топката и непрекъснато атакуваха, но не бяха точни в завършващите удари.

В началото на мача Иван Цачев от отбора на домакините беше изблъскан в наказателното поле на Банско при остро центриране, но реферът прецени, че няма нарушение. Отборът от Банско разчиташе на контраатаки и до почивката организира две опасни положения, които бяха отразени с мъка от вратаря Илиев и от капитана на Калиакра Кичуков. Пет минути след почивката Андреев проигра най-чистото положение, което създаде Калиакра за 90 минути игра. Дясното крило на домакините остана лице в лице срещу вратаря на Банско, но не успя да го преодолее. В 57-ата минута при първата си по-сериозна атака Банско изненадващо поведе в резултата - 0:1. Гола отбеляза с глава Благой Наков след центриране отляво и колективна грешка на защитниците от Каварна. В 70-ата минута Мариан Иванов можеше да изравни, но се размина с топката. През последните 20 минути Калиакра опита да промени статуквото на терена, но нападателите от Каварна не успяха да преодолеят защитата на Банско. Така избраниците на Радостин Трифонов записаха първата си домакинска загуба в първенството.

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ

1. Спартак (Пл)            7          6          1          0          12:2      19

2. Светкавица  7          5          1          1          9:3       16

3. Спартак (Вн)            7          4          2          1          8:2       14

4. Чавдар (Етр)           7          4          1          2          12:8      13

5. Нефтохимик 7          3          4          0          9:5       13

6. Раковски      7          3          2          2          8:8                   11

7. Шумен         7          3          1          3          8:9       10

8. Банско         7          2          3          2          10:8      9

9. Калиакра     7          3          0          4          10:9      9

10. Пирин (Раз)            7          1          3          3          6:8       6

11. Видима      7          1          3          3          6:9       6

12. Любимец    7          2          0          5          5:9       6

13. Септември 7          0          3          4          5:14      3

14. Сливен       7          0          0          7          2:16      0