2024-04-18 @ 16:59 EEST
ЗЛАТЕН ДУБЪЛ ЗА „САМУРАИТЕ” НА СЕНСЕЙ ХРИСТОВ

Каратеките на Самурай Добрич постигнаха златен дубъл в отборните първенства при мъжете и жените в турнира за Купата на България, който се проведе в зала „Добротица”. Възпитаниците на сенсей Димитър Христов направиха истински фурор и в инидивдуалните дисциплини. Многократният шампион на страната Георги Михайлов триумфира на „ката”. Неговото майсторство бе пример за всички участници, а изпълнението му обра аплодисментите на зрителите в спортното съоръжение. Втори остана съотборникът му Янко Соколов, който дублира среброто на „кумите” в кат. до 84 кг. В същата категория Кирил Желев спечели бронз.

Домакините достигнаха и до финала в отборното на „кумите”, където отстъпиха пред опитните състезатели на Петромакс. Със сребърни отличия се окичиха Георги Михайлов, Янко Соколов, Денислав Петков, Стоян Димов и Кирил Желев. До медалите в отборните първенства достигнаха младежите и девойките на Самурай, които заеха трето място на „ката”.

При юношите Георги Брайков завоюва златен медал в кат. до 70 кг. в дисциплината “кумите”, а на “ката” спечели бронз. Стоян Стоянов достигна до среброто на “кумите” в кат. над 70 кг. Бронзови медалисти на „кумите” станаха Радослав Кулев (52 кг), Симеон Костадинов (57 кг) и Виолета Василева (47 кг), а Пеньо Пенев приключи трети на “ката”.

„Доволен съм от представянето на нашия отбор, който защити своите водещи позиции в България. Националният турнир в Добрич бе в памет на един от основателите на клуб Самурай сенсей Ивелин Керанов, а участие в него взеха 110 елитни каратеки от 15 клуба. На 27 и 28 октомври в Хасковони предстои участие в турнира за Купата на България при децата”, съобщи сенсей Д. Христов.