2024-03-29 @ 13:59 EET
ОБЛАСТНО ПЪРВЕНСТВО ПО ФУТБОЛ
СпортШеста поредна победа в областното първенство по футбол записа отборът на "Орловец-2008" (Победа). В среща от поредния кръг той победи с 3:0 състава на "Христо Ботев" (Стожер) и оглавява класирането без загубена точка от началото на сезона. Продължава отличното представяне в Западната група и на футболистите на "Добруджански спортист" (Стефан Караджа), които се наложиха като гости с 2:1 над "Сокол-2008" (Зърнево).

Домакините откриха резултата в 20-ата минута и на полувремето водеха с 1:0. След почивката гостите бяха пълни господари на терена и набързо вкараха два гола. В 53-ата минута със силен удар от 25 метра се разписа Юлиян Ангелов-Марадоната, а пет минути по-късно бившият играч на Добруджа Стефан Коев вкара втори гол за "Добруджански спортист", който се оказа и последен в двубоя. С тази победа отборът на Стефан Караджа излезе на второ място в класирането с актив от 16 точки. Лидер с две точки повече е "Орловец-2008". В събота двата тима ще се изправят един срещу друг в дербито на седмия кръг. Мачът е от 16.00 часа на новото игрище с изкуствена тревна настилка в Добрич.

"Сокол-2008" (Зърнево) - "Добр. спортист" (Ст. Караджа)        1:2

1. "Орловец-2008"        6          6          0          0          40-5      18

2. "Добр. спортист"      6          5          1          0          22-4      16

3. Христо Ботев"          6          5          0          1          23-7      15

10. "Добруджанец"       6          0          1          5          5-16      1

11. "Сокол-2008"           6          0          1          5          7-22      1

12. "Стрела-2004"         6          0          1          5          3-27      1

ПРОГРАМА ЗА СЛЕДВАЩИЯ КРЪГ

20.10.2012 г., събота - 16.00 часа

"Вихър" (Жегларци) - "Устрем-Д" (Дончево)

"Хр. Ботев" (Стожер) - "Искра 41" (Бенковски)

"Заря-2006" (Крушари) - "Рилци" (Добрич)

"Добр. спортист" (Ст. Караджа) - "Орловец-2008" (Победа)

21.10.2012 г., неделя - 16.00 часа

"Стрела-2004" (Орляк) - "Сокол-2008" (Зърнево)

"Добруджанец" (Овчарово) - "Спортист" (Стефаново)

ИЗТОЧНА ГРУПА - ШЕСТИ КРЪГ

"Чиракман" (Селце) - "Дружба" (Люляково)      5:4

"Сокол-2012" (Соколово) - "Стражица-2012" (Стражица)           0:3

"Спортист-2011" (Г. Тошево) - "Устрем" (Дропла)         отложен

"Обединение" (Василево) - "Олд хаус" (Каварна)         0:6

"Нефтяник-2010" (Шабла) - "Албена-97" (Оброчище)    2:2

1. "Спортист-2011"        5          4          1          0          15-3      13

2. "Олд хаус"    6          4          0          2          22-12    12

3. "Албена-97"  6          3          2          1          13-7      11

4. "Стражица-2012"       6          3          0          3          20-12    9

5. "Устрем"       5          2          1          2          10-11    7

6. "Дружба"      6          2          1          3          10-16    7

7. "Нефтяник-2010"       5          2          1          2          11-9      7

8. "Чиракман"   5          2          0          3          7-15      6

9. "Сокол-2012"            6          1          2          3          13-16    5

10. "Обединение"          6          1          0          5          2-22      3

"Устрем" (Дропла) - "Нефтяник-2010" (Шабла)

"Стражица-2012" (Стражица) - "Спортист-2011" (Г. Тошево)