2024-03-29 @ 00:04 EET
ДЕЯН ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ КУПА „ВЕСЕЛИН ТОПАЛОВ” ВЪВ ВАРНА
СпортДеян Димитров от Шабла спечели първото издание на шахматния турнир от веригата „Веселин Топалов” във Варна, съобщиха от община Шабла. Добруджанецът завърши с 5 победи и 2 ремита (6 точки от 7 възможни) и стана едноличен победител в състезанието, което се проведе в Двореца на културата и спорта в морската ни столица. Участваха 37 състезатели от Варна, Шумен, Белослав, София и др.

Деян не изпусна лидерската позиция в нито един момент, игра много силно и завърши на половин точка пред втория Иван Иванов. Трети с 5 от 7 се класира Ангел Яначков от Шумен, който обаче също е състезател на Хармония - Шабла.
Това е вторият турнир, който Димитров печели в рамките на няколко седмици. Преди това той раздели 1-2 място на традиционния Мангалия Оупън. Следващият турнир от веригата „Веселин Топалов” във Варна е на 8 и 9 декември тази година.

ДЕЯН ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ КУПА „ВЕСЕЛИН ТОПАЛОВ” ВЪВ ВАРНА | 0 брой коментари | Регистрация